Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ryzyko Awarii Silnika :|


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, samochód Megane III - 2011r - 1.5 dCi - 110 KM. Wczoraj wsiadłem w samochód i pojechałem do sklepu jakieś 2 km autko normalnie jechało. Po odpaleniu pod sklepem i przejechaniu paru metrów wyskoczył mi błąd na czerwono "Ryzyko Awarii Silnika" nic się nie da ruszyć w tym okienku manetką (silnik zagrzany, z wyjazdu sklepu wyjechałem a raczej chciałem wyjechać, dość energicznie, nie będę ukrywał chciałem zapiszczeć oponami, ale się nie dało bo brakło mocy) no i po paru metrach ten błąd.

Auto w ogóle się nie zbiera, tak jakby turbina nie pracowała, nie wiem co się stało i czy można tak jeździć.

Byłem u znajomego pod kompem po drodze, akurat blisko było w celu wykasowania błędu. Nie bardzo się na tym znam, ale mówił coś, że wszedł w silnik/sterownik i wyskoczyło tam kilka błędów typu "stała przerwa przepływu listwy paliwa" czy jakoś tak, coś, że jeden cylinder wtrysku nr 3 nie pracuje, coś z turbiną, że stała przerwa i parę innych, żałuje, że nie zrobiłem zdjęcia.

Znajomy mówił, że to wina komputera i pewnie nie obejdzie się bez kupna innego używanego/sprawnego i trzeba to zaprogramować.

Po wykasowaniu błędów udałem się do domu, wcisnąłem mocniej gaz i znowu błąd Ryzyko Awarii Silnika.

Czy ktoś miał podobny problem albo wie mniej więcej co to by mogło oznaczać ?

Autko nie kopci czy coś w tym stylu, chodzi jakby głośniej, jak dodaje gazu coś chrobocze przy wyższych obrotach, ale to już od dawna, może to z czymś związane.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytaj: http://megane.com.pl/topic/73775-awaria-wtryskow-scenic-iii-15dci/page__pid__496977__st__15#entry496977 przy okazji pytanie: Czy jak wyskoczy błąd to trzęsie silnikiem i chodzi jakby na trzy cylindry? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak to się objawia, ale jak dodaje gazu to strasznie coś chrobocze dziwnie, im cieplej tym bardziej takie odnoszę wrażenie. Dzisiaj rano wstałem i wsiadam do samochodu, żeby dojechać do samochodu a turbina zaczęła pracować, z powrotem też działa wtf ?? Błąd nadal się utrzymuje. Autem raczej nie trzęsie a na 3 cylindry to jaki objaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie no mi autko normalnie chodzi na postoju bez zastrzeżeń, nawet jak gazuje. Dopiero gdy zaczynam jechać jak dodaje gazu to ładnie chodzi jak diesel a w pewnym zakresie obrotów łapie takie chrobotanie dziwne, słychać to szczególnie jak otworze szyby i jadę gdzieś boczną drogą to słychać odbicia tego dźwięku, masakra jakaś, im bardziej mu w buta dam tym mocniej i słychać to najbardziej na 1 i 2 biegu, potem już zanika jakby, albo ja nie słyszę przez prędkość. Jak wsiadam do samochodu pod robotą po pracy to jest nagrzany, odpalam i od razu tak łapie to chrobotanie jak zaczynam jechać, jakby łańcuch spadł w rowerze i pedałować mimo to, coś podobnego. Jak auto jest zimne to słychać to dużo mniej, gdy się nagrzeje przez słońce lub w czasie jazdy to zaczyna się jazda. Dodam, że gdy odpalam samochód czasem coś jakby właśnie o podobnym dźwięku jednocześnie przy odpalaniu "zagrzechocze" nie zawsze, ale dość często się to zdarza. Rozrząd, pompa, pasek alternatora, rola alternatora zrobione, filtry wszystkie wymienione, olej tak samo. Dzisiaj pewnie będę u znajomego to zrobię fotkę tych błędów.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zaczyna się to przy zakresie około 1700-1900 (piszę z pamięci musiałbym sprawdzić generalnie, więc mogę kłamać) coś takiego na 1 i 2 nie zanika, gdy dodaję gazu, znika jak puszczam, jak obroty schodzą to normalnie chodzi wszystko, na 3 już trochę mniej ale dalej nawala. Turbina to raczej nie jest, bo odłączył ją komputer i dalej tak chrobotało.

Nie wiem co to może być, otworzyłem okno przed chwila byłem się przejechać i dziwny dźwięk naprawdę. Nie wiem tak kupiłem bo nie ja kierowałem podczas zakupu czy stało się to po wymianie filtra paliwa, nie mam pojęcia, ale filtr wymieniałem 2 razy i nadal to samo. Widzę, że masz taki silnik jak Ja, daleko masz do Rzeszowa ?

 

Dodano: 26 cze 2017 - 21:37

Spróbuję to jutro nagrać, może złapie dyktafon telefonu....

 

Dodano: 27 cze 2017 - 09:40

Siemka, jechałem dziś rano do pracy i masakra zauważyłem, że dzieje się to też na 3 czy 4 tylko jest to przytłamszone troszkę prędkością, ale mimo to ten sam dźwięk. Zakres obrótw w jakich się to zaczyna to jak patrzyłem, od około 1900 do końca, najbardziej chrypi przy 2100-200. Potem spróbuję nagrać po 15

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 26.06.2017 o 14:58, bacablue napisał:

Witam. Przeczytaj: http://megane.com.pl/topic/73775-awaria-wtryskow-scenic-iii-15dci/page__pid__496977__st__15#entry496977 przy okazji pytanie: Czy jak wyskoczy błąd to trzęsie silnikiem i chodzi jakby na trzy cylindry? Pozdrawiam

Niestety u mnie już drugi raz pojawiły się te właśnie objawy... Za pierwszym razem wymieniłem komplet wtrysków i spokój był na jakieś może 15 tyś. km. (pół roku). Dzisiaj narzeczona w drodze do Niemiec dzwoniła, znów to samo. Raczej wątpię by po raz kolejny usiadł wtrysk...

 

Edytowane przez BillyGugu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z 2009r, egr i dpf odpada- żyjemy w Nl a tutaj dojazdy to same autostrady.

Podczas jazdy pojawił się klucz i ryzyko awarii silnika. Auto chodziło normalnie do 2500 obrotów a potem telepało, chodziło na 3 cylindry. Jazda poniżej była płynna. Wymieniony komplet wtryskiwaczy na nowe. Problem ten sam pojawił się dzisiaj, po paru miesiącach od wymiany.

Narzeczona powiedziała,  że przy 3000 chodzi w miarę normalnie. 

Auto mnie nie zawiodło ani razu

Dodam, że olej wraz z filtrami wymieniam regularnie przy zjeździe do PL, czyli co pół roku. W tym czasie przyjadę 6-8 tyś. km. 

Generalnie objawy jak u @bacablue z tym, że ja jestem po wymianie i problem wrócił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!