Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

trzecie swiatło stop


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem ze tematów odnoście 3 swiatła stop w MII ph1 Grantour było kilka ale w zadnym nie ma odpowiedzi na pytanie które mnie nurtuje. Poszukuję schematu albo informacji skąd 3 światło stop jest zasilane. Chcę pociągnąć nowe kable i by ułatwić sobie robotę chciałbym wiedzieć skąd i którędy idzie zasilanie do stopu w klapie ( kombi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie , pieknie szefie ale puki co widzę tam same schematy do wersji HB to po 1 primo, a 2 primo to schemat kończy się na przejsciu z klapy do kabiny i nie widać z nich czy 3 stop zasilany jest z lewego stopu czy ma oddzielne , niezależne zasilanie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zły plik ściągnąłeś. Jest dużo schematów w zależności od rocznika i wersji. Pościągaj kilka, a znajdziesz właściwy np ten: 0171.pdf. Jak widzisz trzeci stop (639) zasilany jest wspólnie z bocznymi lampami, a przewód idzie od kostki R2 (pod fotelem kierowcy).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki schemat nic mi nie mówi ( wykształcenie mechaniczne) ... myslalem o schemacie auta z pokazanym rozprowadzeniem wiązki :) ale dzieki

 

Dodano: 27 cze 2017 - 15:40

ps. a powiedz mi jeszcze dobry człowieku ... E65A-K1 gdzie to może się znajdowac

 

Dodano: 27 cze 2017 - 16:13

Musze rozpracować ten punkt by między nim a peszlem złapać sprawny kabel prądowy i od niego az do lampy pociągnąć nowy ... to samo z masą ... jest tam na schemacie ładnie zaznaczone ze ma wspólną masę z lewym ale z tych schematów nie widać gdzie ona jest podłapana z karoserii :) czyli.. wszystko widać ale nic nie widać i i tak trzeba w ciemno rozbroić bok auta by dojśc do miejsca E65A-K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz gdzie są masy i co jak idzie

S24.pdf

S23.pdf(Tylko tam gdzie idzie do R13 to tam jest R2)

S22.pdf

E65A-K1 jest to łączenie trzech kabli musi być zaraz przy kostce R2 (pod siedzeniem) ponieważ jeden przewód idzie wiązką na prawą stronę samochodu, a dwa pozostałe (3 stop i lewy stop) idzie wiązką po lewej stronie.

Edytowane przez mireczek01
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za mega pomoc :) juz wszytsko jasne i teraz musze to "przenieść" na praktykę czyli odkopać przewody w aucie, i zrobic nowego bypasa do 3 stopu ... swoją drogą to trochę namotali z tymi wiązkami ... jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc :) nowa masa , nowy kabel prądowy i 3 stop wróci do żywych :D dzięki

 

Dodano: 27 cze 2017 - 22:40

ps. informacja o tym gdzie w bagazniku jest podpinana masa przyda się do innych celów :) np. dorobienie gniazda zapalniczki w bagazniku tudzież na tylne kanapy :D i inne cuda :D

 

Dodano: 28 cze 2017 - 19:04

dotarłem do wiązki przy tylnym lewym światełku, tam gdzie odchodzą kabelki do lewego STOPu. Wiem że do 3 stopu kabel zasilający ma kolor brązowy i tu zaczynają się schody bo brązowe kabelki są dwa...i jak wyczaić który to ten?? . Ciąć obydwa i zobaczyć w którym będzie zasilanie po wcisnieciu stopu ??

post-2839-0-68255300-1498669494_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!