Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 16v - sprawdź wtrysk - zwarcie do masy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

To moj pierwszy post w takim dziale, szukalem juzr bardzo dużo inf dotyczacych mojego problemu lecz nie znalazłem odpowiedzi.

 

Moj megane II 1.6 16v 82kw pewnego dnia wyswietlil komunikat na komp.w jezyku niemieckim aby sprawdzić wtrysk. Po tym komunikat esp asr defwkt. Auto zaczęło szarpać i obroty spadły na ok 800 - 700. Pojechałem do mechanika, po podlaczyeniu do komp odczytany został błąd " cylinder 1 zwrcie do masy" mechanik zasugerował wymiane cewki i wymiane świec, zrobiłem to. Auto zachowuje sie lepiej jednak nadal na komp pokazał sie błąd pomimo jego skasowania po wymianie cewki. Auto wyposażone jest w lpg to na nim obroty bardzo spadaja i słychać nierówna prace silnika, na benzynie jest w miare ok jednak błąd wyswietla sie na jednym jak i drugim, co dalej robić? Prosze o sugestie.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili mi listwe wtryskujacą i filtry gazu, zapłaciłem 400zł auto nadal nie naprawione, listwe wymienili bo była juz niby zuzyta miala 44dni na gazie. Byłem u elektromechanika kazał mi sprawdzić wtrysk, zamienić 1 z 4, sprawdzić kompreche i ewentualnie może to byc wypalony zawór.. Co myślicie?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Dodano: 27 cze 2017 - 21:39

Pojechałem do mechanika, sprawdzić kompresje na każdym cylindrze 12. Zmieniliśmy wtryski miejscami 1 i 4, Nie wywaliło błędów, silnik chodzi równo, przejechałem 40km bez błędów na komputerze. Silnik chodzi równo na benzynie jak i na lpg

Edytowane przez Pawel601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!