Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki uderzaja o siebie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem ze wycieraczki podczas podnoszenia zachaczaja o siebie. Samochod ma malutki przebieg uzywany od nowosci. Szyby nie wymienialem a wycieraczki zachaczaja o siebie. Mialem Boscha a teraz mam Valeo areo i jest to samo. Czy ktos sie spotkal z takim problemem?

Edytowane przez Snozer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wycieraczki zmierzyłem i na opakowaniach było 40cm i 60cm a w rzeczywistości jest 40,5cm i 60,5cm. Lecz zauważyłem coś dziwnego że ramie lewe od dłuższej wycieraczki na końcu przy mocowaniu wycieraczki jest lekko skręcone w osi i nie wiem czy to normalne czy niebo ramie krótrze nie ma tego skręcenia w osi. Załącam zdjęcia.

post-27899-0-13210000-1498589309_thumb.jpg post-27899-0-28934700-1498589341_thumb.jpg post-27899-0-38447800-1498589366_thumb.jpg

Dodam że numer ramienia to 288810005R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygięcie wydaje się być ok. Co prawda w PH3 ale też jest:

thumb_hosting_zdjec_1498594501__wycieraczki.jpg

 

Wydaje mi się, że twój problem leżał w długości wycieraczek. Za długie mogą o siebie haczyć. Domyślam się, że wcześniej (przed wymianą) nie miałeś takiego problemu. Jeśli nie wyrzuciłeś starych to je zmierz i porównaj. Pół centymetra na sztuce to sporo, miały prawo tak się zachować.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troszkę jakby wycieraczka od pasażera była ciut za wysoko. Chociaż może to kwestia perspektywy wykonania zdjęcia? Jeśli wcześniej nie miałeś takiego problemu najpierw zasugerowałbym sprawdzenie innych wycieraczek. Możesz wziąć miarkę do sklepu i zmierzyć faktyczną długość przed zakupem. Wydaje mi się, że ten nadmiarowy centymetr może być powodem zahaczania się wycieraczek. Uważam, że jeśli wcześniej było ok i nic nie "majstrowałeś" przy ramionach wycieraczek to nie ma sensu w pierwszej kolejności tego ruszać.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na 100% źle ustawione ramię wycieraczki. Spójrz na zdjęcie Siwego19, Pbeta i moje, u Ciebie jest zdecydowanie za wysoko.

 

No chyba faktycznie ramie pasażera jest wyżej.

Podgoiłem trochę ramie od kierowcy (obróciłem w osi)i przestało uderzać)

 

Ciekawe dlaczego jest wyżej. Szyba niby oryginalna więc może im się gdzieś zbiła przed sprzedażą.

 

Ściągnę ramie i przestawię.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!