Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak wyraźnie odbieranych stacji radiowych


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Niestety wyczerpały mi się opcję odnośnie naprawienia mojego fabrycznego radia. Otóż problem jest taki, że nawet w centrum miasta moje radio gubi fale albo ich w ogóle nie znajduje. Sprawdzałem i przeczyściłem wejście przewodu przy radiu, wejście przewodu antenowego do śrubki przy dachu, wykręciłem antenę i przeczyściłem styk. Nawet rozebrałem element łączący bacik z przewodem antenowym. Płytka, do której był przylutowany kabel była zardzewiona, więc ją wyczyściłem kątówką. Dałem też nową śrubę łączeniową, żeby było lepsze przejście sygnału. A tu nadal nic, zero poprawy. Może ktoś z Was mi coś doradzi?

P.S.

Płytka w tym elemencie na dachu nie dotyka karoserii, jest przerwa dzięki gumie od plastiku. Przewód jest przylutowany do płytki i do nagwintowanego elementu do wkręcania bacika.

 

Z góry dzięki za pomoc.

post-44256-0-34551500-1498476996_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej jest sprawdzić działanie radia na kawałku przewodu podłączonego do wej.antenowego.Jeśli radio będzie odbierało jakieś stacje, znaczy to,że pało coś w instalacji antenowej i wtedy można eliminować poszczególne elementy.W mojej megance swego czasu radio też słabo odbierało stacje (szumy, gubiło fale)i wymieniłem tylko bacik na dachu (ok.15zł)i zaczęło grać lepiej.Nie wiem jak to możliwe, bo w baciku nic nie ma, po za kawałkiem drutu. Fatalne działanie instalacji antenowej w magance aż razi, wcześniej miałem audi a4, a tam antena była wew.kabiny i to samo radio grało o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!