Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odbija pistolet przy tankowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przejrzałem już forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Pomóżcie dobrzy ludzie :)

Grand Scenic III 1.3 (2012). Jak głupi, mimo wyraźnej naklejki na wlewie paliwa żeby nie pchać paluchów do środka, pokazałem młodemu co jest w środku (popchnąłem klapkę) i od tamtej pory nie mogę normalnie zatankować - co chwila (dosłownie, co ćwierć litra) pistolet na stacjach odbija :( Zatankowałem na jednej pod korek (20 minut tankowałem - myślałem że mnie ludzie w kolejce zlinczują) na jednej stacji, spaliłem cały bak i z nadzieją pojechałem na drugą - i to samo :(

Spaliłem znów z 10 litrów i na kolejnej stacji próbowałem dolać - tym razem odbijało znacznie, znacznie częściej.

Teraz w instrukcji do auta przeczytałem teraz żeby absolutnie nie pchać paluchów i nie odchylać klapki we wlewie :( Teraz to już wiem...

Nie znam się na tym, ale boję się że jak pojadę do ASO to zaproponują wymianę samochodu na nowy :(

Co zepsułem? Rozumiem że jakoś "zapowietrzyłem" bak, "zlikwidowałem" podciśnienie? Czy jestem w stanie samemu jakoś to naprawić? Czy mogę podjechać do jakiegoś normalnego warsztatu a nie ASO (południowa Warszawa)?

Jestem zupełna zielonka więc więcej jak "nadmuchaj" do baku nie będę umiał zrobić :)

Pomocy ludziska, proszę :)

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest zawór, który zabezpiecza paliwo przed wylaniem się, w przypadku przewrócenia pojazdu. Pewnie uszkodziłeś/zablokowałeś coś w nim.

Spróbuj delikatnie włożyć coś grubszego, jak końcówka pistoletu. Może się odblokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

Pchałem pistolet na maksa do środka za pierwszym razem jak mi się to stało - więc to chyba nie ta metoda :(

Czyli raczej warsztat?

 

Artur

 

Dodano: 28 cze 2017 - 13:17

Chciałem tylko zdać relację z pola boju - może komuś się przyda informacja.

Podjechałem do znajomego warsztatu i rozłożyli ręce tak na szybko, dopiero zapisałem się na dokładne oględziny za jakiś czas.

Podjechałem natomiast do ASO i pani z obsługi powiedziała: To znany temat w scenicu. Do wymiany cały BAK, koszt 3000 zł

Trochę mnie zdziwiło, że nie spytała ani o rocznik, ani o silnik - nic. Po prostu daj nam 3000 zł a my coś zrobimy i nie będzie odbijało.

 

Dajcie jakieś sugestie - proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) podczas tankowania często wkładam z 5 cm wężyka gumowego (strzykawka z olejem 2T). Włazi, wyłazi, tankuje się zbiornik bez przeszkód.

2) czy zaraz przy wlocie paliwa nie ma zaworu odcinającego wypływ paliwa? Może to on miesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!