Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przełącza się na Pb powyżej 24 stopni na dworze


gb23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam założoną instalacje BRC od listopada w Renault Megane 3 1.6 16V 110KM i przejechane na gazie ok 9000km.

Mój problem z instalacją zaczął się dopiero kiedy na dworze temperatura wzrosła powyżej 20 stopni.

 

20st-24st Czasami przełącza się na benzynę w taki sposób jak kończy się gaz w butli i sygnalizuje pikaniem braku gazu.Po przełączeniu na gaz jedzie dalej na LPG

24st-28st Bardzo częste przełączanie się na benzynę , występuje podczas ruszania lub szybkiego dodawania gazu powoduje mocne szarpnięcie i sygnalizuje brak gazu

Powyżej 28 stopni praktycznie niema możliwości przełączenia na LPG.

Gazownik przekładał mi cewki na elektrozaworach (butli i przy silniku),

czujnik temperatury na listwie wtryskowej ,

sterownik gazu.

Nic nie pomogło,proszę o pomoc.

 

Dzisiaj wyjaśniły się moje dolegliwości z LPG. Opisze objawy może komuś się przyda w diagnozie i naprawie a więc podczas temperatur powyżej 24 stopni na dworze po rozgrzaniu silnika i go zgaszeniu , to ponowne odpalenie powodowało że samochód przechodził normalnie z Pb na LPG ale przy ruszaniu lub dodania więcej gazu przechodził z powrotem na PB . Po przełączeniu na gaz po chwili wracał na benzynę i aż od 4 do 8 razy i w końcu jak załapał to chodził normalnie aż do zgaszenia auta.Jeśli temperatura na dworze spadła poniżej 20st. instalacja gazowa pracowała bez zarzutów .

 

Przyczyna takich objawów był elektrozawór

Dziękuje kolegom za podpowiedzi.

Edytowane przez gb23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzić ustawienia komputera lpg- czy nie gubi ustawień (tutaj sprawdzić należałoby połączenia elektryczne)

 

ps. na moje oko na 99% czujnik ciśnienia gazu padł stąd takie objawy są- brak gazu itd. (znam to ze swojego doświadczenia- na wolnych jeszcze Ci będzie na LPG chodził ale jak depniesz ciśnienie się zmienia a czujnik pokazuje brak gazu i komp przełączą na PB)

Edytowane przez samuel_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!