Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry chce w mojej megi 3 zrobić dodatkową lampkę w bagażniku taką samą jak jest po lewej stronie tylko teraz po prawej stronie czy dodatkowy pobor prądu przez żarówka 5w nie zaszkodzi ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez Mislaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Mislaw, powiem Ci mój patent. Pod ruchomą osłoną bagażnika (ta deska, co ją widać przez szybę) podkleiłem pasek LED i podłączyłem kabelkami do gniazda żarówki, w sposób bezinwazyjny - czyli wyłuskałem oprawkę żarówki i włożyłem w nią kable zakończone płaskimi konektorami od leda. Oprawkę żarówki z powrotem na miejsce i już. światła mam teraz bardzo dużo. Obyło się bez wiercenia, lutowania i innych historii, gdy kiedyś będzie potrzeba po prostu wyciągnę kable od paska led z oprawki żarówki i nie będzie śladu, że coś było zainstalowane.

 

edycja:

dodam jeszcze, że na kablach między ledem, a oprawką żarówki zainstalowałem łącznik (gniazdko-wtyczka), aby w przypadku konieczności wyjęcia deski rozłączyć przewód, bez konieczności ponownego wyciągania lampki.

 

jak chcesz, to później wrzucę zdjęcia jak to wygląda.

No i polecam tę drobną modyfikację :-)

Edytowane przez rzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak jak piszesz w Lagunie 1 ph1 w sumie się sprawdziło choć czasem było zajasno . W bagażniku skrzynia wzmacniacz i wszystko wieczorem było jak na widelca . Napewno szybciej i łatwiej . Jak możesz podaj zdjęcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzucam zdjęcia (przepraszam za bałagan w bagażniku).

thumb_hosting_zdjec_1498717378__1.jpg thumb_hosting_zdjec_1498717396__2.jpg thumb_hosting_zdjec_1498717412__3.jpg thumb_hosting_zdjec_1498717428__4.jpg thumb_hosting_zdjec_1498717435__5.jpg thumb_hosting_zdjec_1498717444__6.png

 

Dodam tylko, że odkręcałem boczek (2 śruby torx) i tam puściłem kable, aby za pomocą konektorów wpiąć się w lampkę. Może nie do końca jest to estetyczne, ale bardzo praktyczne. Mam bardzo dużo światła w bagażniku, a jak potrzeba wyjąć półkę, to po prostu odpinam wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mislaw - dokładnie taki sam plan mam. Ew. oryginalną lampkę z drugiej strony (Nr oryginalnej lampki to: 264759172R)

post-75111-0-80095800-1498800264_thumb.jpg

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem też ciągnąć paski led na boczkach, ale wtedy trzeba dodatkowo ciągnąć kabelek na drugą stronę, no i trochę więcej rozbierania, dlatego uznałem, że pasek w tym miejscu sprawdzi się najlepiej :)

@deku, ale prawdopodobnie aby zainstalować taką lampkę będziesz musiał robić dziurę w boczku, natomiast pasek led przyklejasz na taśmę dwustronną, a gdy będzie trzeba demontujesz to wszystko i nie ma śladu. No i uwierz mi, nawet 2 lampki nie dadzą tyle światła ile pasek led. 1 mb paska led kosztuje +- 20zł (pewnie da się kupić taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek Led czy druga lampka kwestia gustu . Ale czy ktoś odpowie na moje pytanie czy zwiększony pobór prądu po przez dodanie drugiej żarówki 5w nic mi nie pochrzani ?

 

Dodano: 30 cze 2017 - 17:07

Tak na marginesie cena lampki nowej w internecie 15 PLN na aledrogo nawet do 50 a ASO UNICAR Toruń 43pln . Taka sama jak w necie za 15 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!