Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światło pozycyjne prawe nie działa (postojowe)


Rekomendowane odpowiedzi

MEGANE II PH I

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Witam,

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Mam problem z prawym światłem pozycyjnym (postojowym) - Nie świeci.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wymieniłem żarówke i zmieniłem bezpiecznik. Niestety to nie pomogło. Zmierzyłem kostkę przy samej żarówce i wychodzi 0.26 V.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Lewa strona świeci ok, więc wtyk bezpiecznika eliminuje. Tył również ok.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Proszę Was o pomoc gdzie szukać problemu...

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam,

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Zapoznałem się z tym wątkiem i sprawdziłem wszystko według jego opisu.

Niestety to nie to.

Kostka jest w idealnym stanie, nic nie jest nadpalone (Jak na zdjęciu), styki również ok.

post-89458-0-62942900-1498725899_thumb.jpg

Dziwi mnie jedna rzecz - mierząc kostkę przy samej żarówkę pozycyjnej która nie świeci, mam wskazanie 0.23 V potem rośnie i za 3 minuty jest 0.37 V i rośnie.

post-89458-0-34189700-1498725972_thumb.jpg

Może to jakiś złamany przewód? Gdzie proponujecie jeszcze szukać?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarnej kostce zobacz na pinie 1 i 2 czy jest napięcie. Pin 1 i 2 są od świateł pozycyjnych (pin 1 jest od strony środka modułu - zewnętrzny jest 12) Jak masz normalne napięcie na nim to znaczy, że uszkodzona jest wiązka (idzie bezpośrednio do świateł) lub złączka przy reflektorze. Tak, że ewentualnie odłącz złączkę od reflektora i zobacz czy na niej jest dobre napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mireczek01 sprawdzę jak radzisz z tym że mam pytanie do Ciebie:

-mierząc pin przykładamy jedną sondę miernika do danego pina a drugi do masy (czyli gdzie najlepiej by nie zrobić zwarcia)?

-zmierzyć wiązke, czyli tą dochodzącą do całej lampy? jak ją wypiąć? kostka samego pozycyjnego wskazuje 0.37V i rośnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierząc pin przykładamy jedną sondę miernika do danego pina a drugi do masy

Tak

czyli tą dochodzącą do całej lampy?

Tak, sprawdzić jakie jest na niej napięcie, lub sprawdzić czy nie ma przerwy na wiązce między "czarną" kostką, a kostką w lampie, mierząc jej rezystancję.

Natomiast jak się ją wyjmuje (kostkę w lampie) to szukaj, może trzeba będzie np. wyjąć akumulator, itp. Ja je wyciągałem jak miałem zdjęty zderzak i reflektory, to nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

W takim razie przemierze to na pinie + minusowa klema akumulatora.

Piszesz że może trzeba wyjmować akumulator-może źle się wyraziłem, jest to przeciwna strona tj. od pasażera.

Pytałem jak wypiąć kostke bo nie chciałbym jej wyrwać czy wyłamać z gniazda. Wiem że dostęp jest od nadkola (okrągła klapka nad kołem) lecz wszystko trzeba robić na "wymacanie".

W mierniku mam funkcję mierzenia przerwy więc skorzystam z tego i dam znać o efekcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!