Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypienie przy skręcaniu kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem (prawie) szczęśliwym nabywcą Renault Megane Scenic II Phase II. Jedyny problem z egzemplarzem który zakupiłem jest taki, że coś skrzypi/piszczy/trzeszczy przy skręcaniu kierownicą (w prawą stronę jakby bardziej niż w lewą). Objaw występuje jedynie przy wolnej jeździe - powyżej 30km/h skrzypienia przy skręcaniu już nie słychać. Owe skrzypienie jest dosyć głośne i wyraźnie słyszalne również na zewnątrz samochodu (z początku myślałem że to plastiki gdzieś się ocierają ale problem jest gdzieś głębiej). Mam też wrażenie, że jak jest zimno czy wilgotno to skrzypi dużo mniej (dzisiaj praktycznie nic nie słychać), a jak jest ciepło czy sucho to skrzypi dużo mocniej, ale może to tylko przypadek.

 

Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to odgłos bardziej podobny do stękania? Jeżeli tak to niestety niezbyt przyjemna informacja: zużyte górne łożyska kolumn MacPhersona. Po wymianie temat zniknie, pojawi się niezależnie od producenta łożysk po 30-60000 km. Taki ich urok. Podobnie nie zdziw się gdy zrobi się zimniej (+5 stopni i niżej, jednak zwykle poniżej -5 znika), przy przejeżdżaniu przez poprzeczne nierówności będziesz miał skrzypienie jak starego tapczanu. Na bezpieczeństwo i prowadzenie samochodu oba te objawy wpływu nie mają. Musisz się przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej coś pomiędzy piskiem a skrzypieniem - odgłos jakby połączenie małego skamlącego psa i odgłosu jaki wydaje folia typu stretch w momencie naciągania na inną folię ;) Nie wiem jak to wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w następujący sposób: prosisz kogoś by na postoju poruszał lekko kierownicą a sam dotykasz góry sprężyny. Jeżeli podczas ruchu kierownicą (tak żeby koła lekko się skręcały) będziesz czuł przeskok to na 99% zużyte łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wiem co to jest. Mam to samo ale nie wiem jak to naprawić. Między sankami a belka z przodu jest taki trzpień co wchodzi w otwór, ponoć ten bolec jest aby podczas jakiś prac w zawieszeniu gdzie odkręca się sanki potem równo złożyć. U mnie z prawej strony, ten bolec jest nie ma środku otworu tylko opiera się o metal i skrzypi. Tak samo jak w opisie czy wolnej jeździe i kręcenia kierownicy, w zimie czy jak jest mokro jest cicho.

Próbowałem go odgiac ale nie da rady. Może go uciąć?

Ja sprawdziłem czy to to jak znalazłem ten temat

http://megane.com.pl/topic/62546-skrzypienie-przy-skrecie-w-lewo/

 

Dodano: 06 lip 2017 - 19:51

Jestem w szoku jak na tym forum ktoś cokolwiek podpowiada

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku jak na tym forum ktoś cokolwiek podpowiada

Po pierwsze.

Obecnie jest okres wakacyjny/urlopowy i ludzie są na wyjazdach :!:

Po drugie.

Forum to nie serwis online i nikt tu nie siedzi i nie czeka aż pojawi się np. taki: rustin i by mu zaraz po 5 sek. odpowiedzieć.

Trochę cierpliwości :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie czekam aż znowu zacznie skrzypieć - chciałem zaprowadzić auto do mechanika ale zrobiło się zimniej i skręcanie kierownicą przestało wydawać odgłosy ;) Jak będę wiedział co i jak to nie omieszkam opisać :)

Edytowane przez melchior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego moje posty są usuwane a spam prezesa już nie?

 

Ponieważ z racji funkcji na forum, Prezes ma takie prawo by wpisywać uwagi a Ty nie. :)

Twoje, jako nie w temacie wylatują. <czerwona> :) - Prezes

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 1.8, 2.4 oraz 7 i 8 - zalecam lekturę.

O pkt 9, nie wspomnę :) - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym podłączyć się do tematu - u mnie w Megane II ph1 mam sytuację w której słychać ewidentne tarcie.

Pytanie, gdzie i co jest nie tak. Dźwięk ewidentnie z kierownicy... :(

 

Ponieważ wytłumaczyć jest ciężej niż pokazać oto link to mojego YT: https://youtu.be/9NDuy6SOLvM

 

Może ktoś ma pomysł?

Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!