Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki i trzeszczenie w słupku Megane 3


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś miał lub może ma stukanie, trzeszczenie (przede wszystkim na dziurach) w słupku pasów bezpieczeństwa z przodu strona pasażera ? Jest to strasznie uciążliwe

Edytowane przez samuel_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki drzwi te, które stykają się z karoserią (te nad szybą misiowate) lub łączenie karoserii w słupku B zgrzewy są marnej jakości przez co wykruszają się na dziurach/nierównościach, sam przechodzę przez ten temat, uszczelki wyeliminowałem, naklejając taśmę parcianą na karoserie w miejscu styku z uszczelką. Wyszło troszkę lepiej, ale przy nierównościach i gwałtownym hamowaniu autko się jakby "składa" stąd ten dźwięk, mam już na to być może receptę, dopiero będę to czynił, kolega z forum podał myśl.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym zmagałem. Taśma nic mi nie dała, ale byłem z tym w ASO jak auto było jeszcze na gwarancji i tam zrobili coś ze spinkami (w obsłudze klienta nie powiedział dokładnie co) i jest dużo lepiej. Czasami to jeszcze słychać, ale głównie na dużych nierównościach, a wcześniej to nawet na równej drodze coś brzęczało w słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie skrzypi blacha na łączeniu jeden gość i tym pisał w temacie skrzypienia w słupku B, skrzypi to i niektórym te uszczelki. Będę to rozpracowywal na dniach, będę w domu napisze ci szczegóły na pw.

 

Dodano: 06 lip 2017 - 11:38

Po 15

 

Dodano: 06 lip 2017 - 11:42

Tutaj masz o tym stronkę http://megane.com.pl/topic/22959-skrzypienie-tapicerki/page__st__105

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 5 lat później...

U mnie przyczyną była zaślepka za klamką (tą na zewnątrz samochodu). Luźno była osadzona - być może czas zrobił swoje.... M 3 hb 2011 rok. Dźwięk był bardzo irytujący szczególnie na jeździe po bruku. Jakby ktoś sypał ostry piasek na szkło. Osadziłem na taśmie izolacyjnej i nastała błoga CISZA 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!