Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wlew oleju


Sudam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę wymienić olej w skrzyni biegów, ale nie mogę znaleźć miejsca do jego wlewu

Ze spuszczeniem nie ma żadnego problemu - korek jest taki sam jak do spuszczania oleju z silnika, wystarczy stara klamka do odkręcania

Wydaję mi się, że w miejscu gdzie powinien być korek w kształcie motylka jest jakiś pusty otwór

Może Renault w tej skrzyni z 1.6 110 koni zastosowało jakieś nowe rozwiązanie

Pomóżcie proszę

 

Dodano: 01 lip 2017 - 13:42

Sam rozwiązałem problem w tej skrzyni sześciobiegowej sięgając po instrukcje serwisową z tego forum :)

Sprawdziłem typ skrzyni z naklejki przyklejonej na skrzynię widoczną z góry od strony akumulatora (u mnie to TL4)

Okazało się że korek motylkowy wlewu umieszczony jest od strony koła, a dostęp na wyczucie jest również przez górę przy akumulatorze

post-21838-0-19096300-1498909273_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1)Zaciekawił mnie identyczny korek jak przy misce olejowej i był on znacznie łatwiejszy do odkręcenia. Gdy go usunąłem w prawie 8 latku, gdzie nigdy wcześniej nie był spuszczany - ukazał się niemal całkowicie czarny olej, nie wiele różniący się w barwie od tego znajdującego się od 2 lat w silniku

2)Wymiana przebiega bez większych problemów z odpowiednio dopasowanym wężykiem i lejkiem. Po wymianie różnicy w działaniu skrzyni raczej się nie dostrzega - chodzi tu o to by wydłużyć jej żywotność, a nie doprowadzić do jej szybszego zużycia

U mnie weszło 1.8 litra oleju Elf 75W80 NFP do skrzyni biegów, a do silnika wlałem Elf 5W40 NF 4L. Cenowo jedno i drugie wyszło po niecałe 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!