Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrusznik nie kręci - dziwny dzwięk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

auto stało 2 tygodnie. Wczoraj miałej pojechać a tymczasem jedyną reakcją na guzik Start/Stop jest 5 "cyknięć" w dwóch seriach. Założyłem, że szczotki rozrusznika się zawiesiły lub bendix. Opukałem rozrusznik młotkiem ale to nie dało rezultatu. Podpowiedzcie co jeszcze można zrobić? Nie mam narzedzi, nie znam się na mechanice a tym bardziej na elektryce. Auto stoi pod domem, do warsztatów daleko. Bez silnika nie można go holować bo brak wspomagania hamulców. Czy możliwe jest zapaenie "na pych" - jeśli tak, to jak postępować z guzikiem Start/Stop, żeby była iskra - puścic sprzegło i nacisnąć Start?

Będę wdzięczzny za wszystkie uwagi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pomoże ładowanie aku, a się nie znasz to znajdź tanią lawetę i do mechanika. Może Twój mechanik ma znajomego z lawetą. Raz moje MII było unieruchomione i szukałem pomocy. Firmy z rodzaju "Pogotowie drogowe" liczyły sporo za usługę ale znalazłem gościa z lawetą, który sprowadza samochody. Przejazd na odległość kilku kilometrów kosztował mnie 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wybaczcie, że tak późno ale jak to w życiu, człowiek zarobiony, więc dopiero teraz podsumuję temat.

Przyczyna okazała się banalna. Rzeczywiście wystarczyło naładować akumulator. Aż wstyd się przyznać, że brałem pod uwagę przeróżne usterki a nie pomyślałem o najprostszej możłiwej awarii. Domyślam się, że nie obejdzie się bez elektryka, który sprawdzi czy akumulator wytrzyma jeszcze jakiś czas, czy też gdzieś prąd "ucieka" powodując jego rozładowywanie, czy ładowanie jest za słabe. W każdym razie dzięki podłączeniu prostownika problem na ten moment zlikwidowany i autko śmiga. Wielkie dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!