Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakość fabrycznego radia/głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem Renault Scenic II. Posiadam fabryczne radio Update List i prawdopodobnie fabryczne głośniki. Jakość oraz maksymalna głośność odtwarzanej muzyki nie stoi według mnie na wysokim poziomie i zastanawiam się czy moje głośniki oraz radio są już wysłużone czy po prostu ten typ tak ma?

 

Czy są jakieś fajne i niedrogie zamienniki dla fabrycznych głośników? Najlepiej takie żeby nie było za dużo grzebania ;)

 

PIONEER TS-G1331I - takie głośniki będą pasować? Cena jest satysfakcjonująca (80zł) :)

Edytowane przez melchior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej megance wymiana radia (z uwagi na brak usb) oraz głośników był koniecznością. Wszytko trochę z innej epoki...Podejrzewam,że każde inne głośniki (ja mam Sony Xplod)będą grały o wiele lepiej. Myślę,że renault w kwestii audio pojechało trochę po bandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana głośników jest kłopotliwa? Trzeba coś lutować czy wystarczy przepiąć jakieś wtyczki (nigdy nie zmieniałem głośników w samochodzie - ten jest pierwszym w którym tak kiepsko grają)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejszą sprawą jest chyba dopasowanie średnicy i tzw.głębokości montażowej nowego głośnika do nowego miejsca.Z tego co widzę, te które proponujesz mają odpowiednio 13 cm i 45.5 mm i pewnie powinny wejść. Ja moje musiałem lekko nagiąć, ale poza tym nie było z wymianą żadnych problemów. Mi wymiana zajęła 15 min. z przelutowaniem kabelków, bo były za krótkie... a nad samą wymianą nie ma się co zastanawiać, różnica kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię trochę temat ale chciałbym rozwiać kilka wątpliwości.

 

Na przód zakupiłem KENWOOD KFC-E130P a na tył PEIYING PY-1310C - jedne i drugie spokojnie się mieszczą (po odpowiednim dogięciu/obcięciu/spiłowaniu dwóch z czterech uszów mocujących). Jeżeli chodzi o głębokość montażową to tak do 48mm spokojnie wejdą. Jeżeli ktoś jest nietechniczny, jak ja, to zamiast bawić się w lutowanie można zakupić adapter/redukcję (zdjęcie w załączniku, ja kupowałem na Allegro - można znaleźć pod nazwą "redukcja głośnikowa renault") i wtedy wystarczy to podpiąć do nowych głośników. Jedynym sprzętem, którego używałem do montażu, był śrubokręt Torx T20. Oryginalne głośniki wyglądają jak zabawkowe. Radia nie zmieniałem - posiadam Update List i różnica w dźwięku, na nowych głośnikach, jest kolosalna. Wymiana głośników we wszystkich czterech drzwiach zajęła mi jakieś 15 minut.

 

Dnia 4.07.2017 o 06:54, Prezes napisał:

Czasem kostki mogą nie pasować ale nie problem odlutować dwa przewody z wyjętego głośnika, razem z wtyczką :)

 

Na pierwszy rzut oka wygląda jakby mógłby to być jednak problem - te wtyczki w głośnikach wyglądają jakby były z nimi zespolone (w sensie ten plastik). Ale tak jak pisałem wcześniej - jestem nietechniczny więc mogę się mylić ;)

redukcja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!