Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat może błahy, ale jako że nigdy sam tego nie robiłem, to wolę się upewnić.

Chciałem dolać trochę oleju do silnika, niestety nie jestem pewny czy poprawnie zlokalizowałem wlew.

Szukałem w książce serwisowej, ale żaden z rysunków nie pokazuje mojego silnika 1.6 16V 110KM.

W instrukcji obsługi rysunek tego silnika również odbiega od rzeczywistości.

Na załączonej fotce zaznaczyłem jak to wygląda wg mnie.

1 - wlew oleju silnikowego

2 - bagnet do sprawdzenia poziomu oleju

Proszę o krótkie info, czy dobrze to wykombinowałem, bo nie chciałbym przez przypadek sprowokować jakiejś awarii.

A tak przy okazji, to może ktoś wie jakie oznaczenie wg Renault ma silnik benz. 1.6 16V 110KM?

Moja Megi jest z roku 2009.

 

dzięki

pozdrawiam

post-88393-0-85044900-1499068046_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie silnika K4M 858

Dzięki.

 

Nic dziwnego, że mi coś nie pasowało.

Na rysunku w instrukcji serwisowej silnik K4M wygląda "nieco" inaczej (umiejscowienie bagnetu), tak samo jak na zdjęciu w instrukcji obsługi dołączonej do samochodu.

k4m engine oil refilling.pdf

instr. poziom oleju silnikowego.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz sobie w wyszukiwarce jakiegokolwiek sklepu z częściami (Intercars, iParts, itp.) to zobaczysz, że w Megankach (III) silników 1.6 16V (wszystkie K4M) są 3 rodzaje:

1.6 16V (KZ0H) (101 KM) 2009.05- 1598 ccm 74 kW 4 cyl // K4M 848

1.6 16V (KZ0U, KZ1B, KZ1U) (110 KM) 2009.05- 1598 ccm 81 kW 4 cyl // K4M 858

1.6 16V Bifuel (KZ03) (110 KM) 2008.11- 1598 ccm 81 kW 4 cyl // K4M 866

jednak najpopularniejszy jest ten z numerem K4M 858

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w Megankach silników 1.6 16V (wszystkie K4M) są 3 rodzaje:

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wcześniejsze wersje to znacznie więcej, silnik 1,6/16V K4M był montowany w Megane/Scenic od 1999r. Nadal to ten sam silnik, z tym, że tu i ówdzie został zmodyfikowany, a niektóre elementy zostały przekonstruowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!