Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Palący się bezpiecznik sprężarki klimy w UPC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dlugiej przerwie, otóż stałem się posiadaczem Megane II Z CLIMATRONIC i od czasu zakupu borykam się z problemem nie działającej klimy. Otóż tak Czynnik R134a jest, Presostat sprawdziłem i jest Ok, sprężarka klimy nie zatarta itp. ( cewka sprawna, podpieta na krótko dziala i wtedy leci zimne powietrze) i w końcu doszedłem do bezpiecznika nr4 (10A) w UPC który odpowiada za włączenie klimy i niestety za każdym razem jak włożyłem dobry bezpiecznik i odpaliłem auto to bezpiecznik ulegał przepaleniu. Dodam jeszcze że jak ustawiłem miernik na tzw. Przejście (czyli miernik piszczy jak są że sobą zwarte probniki) i wpialem sie nim w kostke(pomarańczowy i czarny przewod) sprzezarki to jest tak jakby zwarcie bo miernik piszczy ale jak odepne brazowa dużą i szarą małą kostke od UPC to zwarcia nie ma. Więc moje pytanie brzmi, czy spotkał ktoś się już z takim problemem ?

Edytowane przez XxxCinuxxX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy UPC jest w porządku, wyjmij kazda wtyczke przeczysc styki. Zobacz czy wtyczki nei sa popalone.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że wtyczki duża brązowa, mała brązowa I mała niebieska były zzieleniałe i po oczyszczeniu wszystkiego dalej jest to samo (po odpaleniu auta bezpiecznik się przepala). Dodam jeszcze że w/w gniazda kostek zostały wylutowane z UPC i ponownie zalutowane i niestety bezpiecznik nadal ulega przepaleniu. Zamówiłem inny UPC o takich samych numerach ( jutro, a w zasadzie dzisiaj ma przyjść) i zobaczymy czy podmiana cos pomoże. A co do wtyczki sprężarki to jak ja sprawdzałem miernikiem to miała zwarcie nawet jak była odlaczona od sprężarki. Sama cewka sprężarki ma opór ok. 4,3Ohm.( te dane akurat zapomniałem podać w poprzednim poscie)

Edytowane przez XxxCinuxxX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wtyczki sprężarki to jak ja sprawdzałem miernikiem to miała zwarcie nawet jak była odlaczona od sprężarki.

I co z tym zrobiłeś?

Usuń zwarcie i dopiero wkładaj bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie szukać tego zwarcia skoro jak już pisałem to po odlaczeniu dużej brązowej i małej szarej kostki z UPC to zwarcia nie ma a jak tylko wepne te wtyczki z powrotem to zawrcie jest ( wydaje mi się że gdzieś w UPC jest uszkodzony jakis element który powoduje zwarcie). A nie mogę nigdzie znaleźć schematu UPC żeby zobaczyć z czym połączony jest bezpiecznik nr.4 (10A). Możliwe że jest połączony z którymś przekaznikiem na cewce którego jest uszkodzona dioda i ona może być winna całemu zamieszaniu. Ale bez schematu to raczej marne szanse na znalezienie sprawcy.

 

Dodano: 14 lip 2017 - 17:06

Po wymianie UPC Klima ruszyła a także teraz idzie bez problemu odpalić auto na biegu przy wcisnietym sprzęgle(przed wymiana UPC nie dało się odpalić na wcisnietym sprzegle) czyli coś tam musiało być nie tak z tym moim UPC, ciekawe co by jeszcze nie działało na starym UPC jak bym dłużej pojeździl. Ale znalazłem 2 numery miesięcznika AutoElektro w których są wszystkie schematy elektryczne do Megane II I chyba kupię o z czystej ciekawości spróbuje naprawić stary UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!