Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Migająca kontrolka silnika + drgania silnika


Bartosz1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przeczytałem juz chyba wszystkie tematy na ten temat. Chciałbym przed naprawą zasięgnąć porad , żeby nie dać się naciągnąć .

 

Od jakiegoś czasu ( 3 miesiące) świeci mi się kontrolka silnika z serwisem .Raz już była wymieniana lambda więc stwierdziłem ,że to musi być jakis zwykły błąd , bo w renówkach co chwile zapalają się jakieś kontrolki i znikają . Jednak zdarzało mi się to na zimnym silniku zaraz po odpaleniu i przełączeniu na gaz ,że kontrolka silnika zaczęła migać i auto drgało . Na początku wydawało mi się ,że to przez zimny silnik , bo po 5min jak temperatura była wyższa kontrolka przestawała migać .

Dzis jadąć do pracy , kontrolka silnika migała non stop i auto na 4 biegu nie miało takiej mocy . Po zgaszeniu i odpaleniu na benzynie auto nie miało takich problemów. Czy jesteście mniej więcej określic co może byc przyczyną takiego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo powiem, że należy podłączyć auto pod CLIP-a, wtedy będzie pewność.

Na już należy sprawdzić świece i cewki, a przynajmniej je wyjąć i wyczyścić, nie zapominając o gniazdach cewek. Podobne objawy występują przy ich uszkodzeniu, zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze zrozumiałem, dzieje się to gdy silnik zasilany jest gazem a jak pracuje na benzynie to jest wszystko OK ?

/////

Tak , dokładnie . Na benzynie jeździ bardzo dobrze , ale na gazie to juz słychac jak silnik inaczej pracuje

/////

/////

Regulamin pkt. 5.13 cytowanie - mireczek01

/////

/////

Dzięki , posprawdzam to w takim razie . Najprawdopodobniej to będą cewki albo świecie. Zobaczymy

/////

Regulamin pkt. 5.9 Po co te odstępy - mireczek01

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!