Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

BRC Sequent 32 OBD czy STAG 4 Q-BOX PLUS


LICHU

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jestem przed założeniem gazu i mam do wyboru BRC Sequent 32 OBD czy STAG 4 Q-BOX PLUS różnica w cenie 500zł. Co myślicie ? W co włożyć moje ciężko zarobione pieniążki ?

 

Auto megane II 2004r 1.6 16v

Edytowane przez LICHU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że STAG.

Mam Q-boxa w jednym z samochodów i sprawuje się doskonale.

No i bajecznie prosta obsługa tego sterownika za pomocą kabelka z allegro... i co kwartał nowe wersje oprogramowania.

Q-box to naprawdę dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w ASO i wszyscy tylko BRC montują i polecają, ale dawać 500zł więcej to mija sie z celem. Tym bardziej, że auto jest już lekko stare. O brc wiem dość dużo jak o landi renzo. Natomiast chcę troszkę przyoszczędzi. Mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag Q-box

Reduktor KME TUR

Wtryski Barracuda lub AC W02, W03

Nie baw się w BRC - mialem w poprzednim aucie i jest drogie w serwisowaniu.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa zestawy mi zaproponowali:

 

1 AC STAG 4 Qbox Plus

 

Przełącznik

AC

 

Reduktor

R 02

 

Wtryskiwacze

W01 4 cyl

 

 

 

2 Elektronika

AC STAG 4 Qbox Plus

 

Przełącznik

AC

 

Reduktor

R 02

 

Wtryskiwacze

W02 4 cyl

 

 

Zbiorniki ok 60l

 

Co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sterowniki to bierz Qboxa od Staga albo KME Nevo, sterowniki BRC to chyba dla lansu się zakłada. Co do qboxa można się pokusić o wersje plus bo ma OBD (czyli szybki i wygodny podgląd w korekty i błędy z poziomu centralki LPG i dodatkowo jest wyposażony w emulator poziomu paliwa). Wystroić to to po korektach OBD i z AFR`em i będzie cyc. Reduktor R02 fajnie się sprawdza trzyma ciśnienie i szybko się nagrzewa - całkiem uważam fajny wynalazek a ta listwa wtryskowa w-02 w tych pieniądzach też uważam, że jest spoko.

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator w gratisie dają i cena instalacji 2500zl

 

Koledzy z pracy jeszcze mi klina do głowy wybijają, że ze stagiem są problemy w Polsce z serwisem (mało punktów) druga sprawa że stag bardzo głośno chodzi i polecają BRC. Co wy na to?

Edytowane przez LICHU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz;zestaw do Megane 1.4 TCe

Istotne to; kumaty instalator, blisko domu, wiercenia na zdjętym kolektorze ssącym, strojenie w czasie jazdy z laptopem na kolanach. Stag - ma najlepszą sieć serwisową, kumatych instalatorów, tani przegląd i części, sam możesz podglądać wtryski.

KME Nevo czy STAG 4 Qbox Plus?

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na zestaw numer 2 :)

Żona tylko dupe truje czy to aż takie potrzebne jak mam 10km w dwie strony do pracy :) no niby tak ale człowiek musi się ograniczać z powodu cen paliw a zarobków... rocznie nie przekraczałem 7-8 tyś samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z pracy jeszcze mi klina do głowy wybijają, że ze stagiem są problemy w Polsce z serwisem (mało punktów) druga sprawa że stag bardzo głośno chodzi i polecają BRC. Co wy na to?

Koledzy niech się w głowę pukną. Miałem BRC w Scenicu, teraz staga w cytrynie. Serwis BRC (szczególnie po gwarancji) bardzo drogi. Sprawdź cenę wtrysków czy reduktora. Sterownik BRC Sq-32 ma zablokowane złącze serwisowe i pozostaje Ci tylko warsztat gdzie ceny regulacji czy wymiany filtrów kosmiczne. Jakościowo instalacja BRC bardzo dobra. Obecnie ma nalatane ok. 100 k. i poza regeneracją reduktora (350 zł) gdzie w Stag R-02 masz nowy z montażem nic się nie dzieje. Dochodzi jakość montażu w BRC, przeważnie jest to wrzut pod maskę. Mało jest warsztatów, które zamontują to z "pasją"

Jak kolega wyżej napisał: staga ogarnie prawie każdy, kupujesz kabelek na aledrogo czy interfejs bluetooth i wszystkie dane, łącznie ze spalaniem masz na telefonie.

Jeszcze jedna kwestia. Mam 4 km do pracy, brc przełączał mi się na gaz po ok. 1 km, w tych samych warunkach Stag po ok. 300 metrach :)

Wiecej poczytaj na lpg-forum.pl.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w 1.4tce staga qbox plus,wtryski ac w03 reduktor chyba kme turbo albo coś, zero problemów po0 wrocławiu ok 13l teraz jechałem do władka cała droga tempomat 140/150 i wyszło 11,3,kombi gt line załadowane wiec wynik całkiem ok, instalacje mam wystrojoną z sondą afr, jedynie wtryski do najcichszych nie należą w lagunie f4r miałem hana2000 i tamte tylko zimą po przełączeniu przez chwile było słochać

 

lapka2.gif

Regulamin 5.7 - logika wypowiedzi - przypominam, że w j. polskim istnieje coś takiego jak "zdanie", o ortografii nie wspomnę.

pkt. 5.6 Na forum istnieje obowiązek stosowania polskich znaków diakrytycznych oraz zasad interpunkcji. - mireczek01

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Witam

 

Jestem po montażu instalacji BRC 32,  na brc zadecydował fakt że mój znajomy ma duży warsztat i zakłada też gaz, montaż trwał 3 dni, robi to jedna osoba bez pospiechu i dokładnie nie ma żadnej fuszery wszystko zrobione jak powinno, dolot na stół i wiercone otwory, emulator paliwa, butla ma równo z podłogą czyli żadnych styropianów, stelaż pod zbiornik, wlew pod klapką, wystrojone jak należy, wtryski rzeczywiście głośniejsze ale w kabinie nic nie słychać, lpg przełącza się po 400m, zmodyfikowałem tylko parę blachowkrętów na nity, długo sie wahałem czy gaz czy nie, teraz jestem zły na siebie ze tego wcześniej nie zrobiłem. Na do widzenia usłyszałem tylko widzimy się za 15 tys.  km

 

 

Edytowane przez kapsun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kapsun napisał:

dokładnie nie ma żadnej fuszery wszystko zrobione jak powinno,

https://lpg-forum.pl/post1042832.html?hilit=Megane 1.6#p1042832

https://lpg-forum.pl/post1037414.html?hilit=Megane 1.6#p1037414

 

Czy widzisz różnicę?

Moim zdaniem kolosalna.

 

Godzinę temu, kapsun napisał:

Butla ma równo z podłogą

Jaka pojemność?

Edytowane przez CzechuXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!