Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 110KM - klekot przy przyspieszaniu


niebianskaskurwoala

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Od paru dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem fluenca z silnikiem z tematu. Czy naturalnym zjawiskiem jest traktorowaty klekot przy obciążeniu (przy przyspieszaniu)? Wierzyć mi się nie chce, że jest aż tak kolosalna różnica w porównaniu do 1.6 dci (tam dźwięki są niemal jak w benzynie).

Edytowane przez niebianskaskurwoala
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do 2t, to mam złe doświadczenia, wolę dolewać dedykowanych smarów do diesla, jednak właśnie mimo tego klekot jest zabójczy :( Jakieś pomysły o co może chodzić? Auto ma ledwo 30k km przebiegu, ale przez ostatni rok zrobiło ledwo 300km. Niestety większość mechaników ma wolne, nie mówiąc o tym, że przydałoby się aby ktoś się znał na temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy posłuchać skąd te dźwięki pochodzą.

Auto ma ledwo 30k km przebiegu, ale przez ostatni rok zrobiło ledwo 300 km.

Akumulator był odłączany ? Może być kwestia dopasowania dawkowania wtrysków, podkładek pod wtryskami, czy samych wtrysków lub poluzowanie jakiegoś elementu auta.

Trzeba zatankować dobre paliwo + olej 2T na pełny zbiornik, przejechać 300 - 400 km i obserwować.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym 2T? ;) Wiecie, że on zapycha FAP i obniża moc (zmniejsza liczbę cetanową ON)? A w niektórych przypadkach nawet obniża smarność ON zamiast ją zwiększyć... [nie chcę prowadzić OT, tak tylko pytam z ciekawości czy znacie jego wszystkie wady]

 

Akumulator raczej nie był odłączany, bo auto stało wystawione na sprzedaż, po prostu robiło krótkie odcinki testowe przez ten czas. Szkoda, że wcześniej nie zapaliła mi się lampka ostrzegawcza 'dlaczego nikt go przez ten czas nie kupił'. A jakie to ma znaczenie?

 

Ale dzięki za porady, muszę sprawdzić czy da się to usłyszeć w spoczynku (do tej pory słyszałem to tylko przy przyspieszaniu).

Moje konto można usunąć - bez jaj, żeby ostrzegać o nadmiernej ilości akapitów. Jeśli mam otrzymywać jakieś kary za to, że piszę zgodnie z przyjętymi normami i czytelnie (oddzielam wątki), to zasługuję na najgorszy wymiar kary, czyli usunięcie z forum.

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jest to kwestia składu 2T - jeśli po spaleniu ma popiół (a ma), to zapycha. Natomiast jeśli FAP tutaj jest faktycznie tak dobry, jak ludzie piszą, no to może być tak, że nie ma to większego znaczenia.

 

Do tej pory zrobiłem 600km, w tym także 200km po autostradzie. Myślisz, że dalsza jazda może coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja dobrze znam temat 2T w dieslu zarówno od strony praktycznej (dolewałem w swoich klekotach), jak i teoretycznej (chciałem kiedyś wprowadzić na rynek pewien preparat, który pozytywnie przechodził badania w laboratoriach ale nie wypalił z braku czasu). Dla przykładu polecany najbardziej RAVENOL SCOOTER 2 ma 0,03% popiołu siarczanowego, który osadzi się potem w FAP/DPF :) Teoretycznie to niewiele, ale to jednak 3x więcej niż ma olej napędowy, ba, nawet niepolecany do DPFów biodiesel ma 1,5x mniej popiołów. Dobrze rozwiązane technologie (jak np. fiatowskie - dpf zaraz za silnikiem) sobie z tym poradzą, ale do grupy PSA (znanej ze słabych DPFów) już bym nie ryzykował :) Dodatkowo ON spala się przy znacznie niższej temperaturze niż 2T (który jest przeznaczony do benzyny), czyli de facto spalanie nie odbywa się w idealniej temperaturze. No i żeby było jasne: nie próbuję nikogo przekonywać (wiem, że akurat w tym temacie jest mało ludzi niezdecydowanych i większość albo jest zdecydowanie ZA albo zdecydowanie PRZECIW 2T) ;) Także z mojej strony EOT 2T (nie o tym jest temat). PS. wbrew pozorom DPF i FAP znaczy dokładnie to samo (filtr cząstek stałych po angielsku i francusku), tylko przyjęło się że FAP jest "mokry" a DPF "suchy".

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z 1.9 dci. Nieprzyjemne metaliczne stuki na zimnym silniku. Gdzieś wyczytałem, że może to być problem nierówno dawkujących wtryskiwaczy więc w pierwszej kolejności wypadałoby zacząć od tego. Mnie to zaniepokoiło na tyle, że profilaktycznie wymieniłem panewki. Jednak stare panewki okazały się być w bardzo dobrym stanie. Na ciepłym silniku wszystko gra. Auto jest ciche i ma moc. Spalanie w trasie rewelka. Więc w zasadzie nie nam motywacji żeby dociekać. Jednak sytuacja nie jest normalna. Coś musi go boleć. Jeździłem kilkoma 1.5 dci i każdy zachowywał się prawie jak benzyniak, rownież na zimnym.

Dodam tylko, że od czasu do czasu stosuję preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy, ostatnio Liqi Moli. Nie zauważyłem po tym zmian. Oleju 2T nie stosowałem.

Edytowane przez pawlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlos.

Nieprzyjemne metaliczne stuki na zimnym silniku. Gdzieś wyczytałem, że może to być problem nierówno dawkujących wtryskiwaczy. Na ciepłym silniku wszystko gra. Auto jest ciche i ma moc. Spalanie w trasie rewelacja.

Należy posłuchać skąd te dźwięki pochodzą, jeżeli z okolic wtrysków, to po pierwsze należy ;

- odłączając każdy po kolei wtrysk na chodzącym silniku, określić czy stukot ustępuje czy nie,

- zastosować olej 2T i przegonić furę ,

- podpiąć pod clipa i określić, czy to błąd korekty wtrysków, czy innego czynnika oraz usunąć ewentualne błędy w sterowniku wtrysku,

- poddać wtryski kontroli na stole probierczym oraz przeprowadzić ewentualnie regeneracje wtrysków,

- wymienić podkładki pod wtryski na grubsze i zobaczyć efekt,

- sprawdzić wysokość ciśnienia paliwa na listwie ,

- sprawdzić wartości luzów na zaworach ( duży przebieg ),

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem po diagnostyce wtryskiwaczy, oto wyniki korekt:

 

1 - 1,11

2 - 0,96

3 - 0,97

4 - 1,04

 

Wg diagnosty wtryski 1 i 4 do wymiany, zgadzacie się (ja się nie znam)? Dodam, że te parametry są po przegonieniu.

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!