Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 110KM - klekot przy przyspieszaniu


niebianskaskurwoala

Rekomendowane odpowiedzi

80% to trasa z prędkością 70-80km/h bez zatrzymywania się] i styl [delikatny/płynny, ale pindowaty] jazdy w megane 1,6 dci to 4.7-4.9l/100km, a w 1,5 dci to 6.0-6.2l/100km

Ja w swoim MII 1.5 dCi 101 km prawie nigdy nie osiągnąłem spalania > 5 l / 100 mimo, iż zwykle ją przeganiałem po miejskiej jeździe żony.

Możliwe, że ilość właścicieli w tak krótkim czasie + fakt, że przez 9 miesięcy auto się nie sprzedało nie są przypadkowe i wynika to np. z jakiejś wady fabrycznej (tylko czemu nikt jej nie usunął na gwarancji?).

Jak rozumiem masz już po gwarancji, szkoda. Jeśli można to tak z ciekawości, ile musiałeś wydać na auto? Nie pytam dokładnie tylko czy była to normalna cena rynkowa porównywalna z większością modeli w tym typie czy jakaś mega okazja?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem po normalnej cenie, choć moim zdaniem, że ceny fluensów biorąc pod uwagę wiek, przebieg, cenę zakupu (nowego), wyposażenie są mocno zaniżone (po prostu w Polsce mało kto chce jeździć sedanem, a już na pewno w renault ;P). Co do gwarancji, to temat jest delikatny. Wprawdzie poprzedni właściciel kupił 'przedłużkę' do 2018 r, ale salon w którym wystawiony był fluence nie zrobił przeglądu wynikającego z czasu (po 24 miesiącach). Co prawda Reno zarówno w salonie jak i na infolinii mówi że są w tej kwestii elastyczni, ale mam dziwne wrażenie, że jak przyjdzie co do czego (naprawy za kilka tysiaków), to nagle się okaże że ten przegląd był absolutnie wymagany. Tak czy siak jestem umówiony w ASO na ten przegląd + diagnostykę tego problemu, niestety przez wakacje dopiero za 2 tygodnie. Inna sprawa, że ja w ASO średnio wierzę i szczególnie jeśli ma być coś zrobione na gwarancji, to pada zazwyczaj sformułowanie "ten typ tak ma" lub "to wina użytkownika". Podsumowując: liczę się po prostu z tym, że za dwa tygodnie zostanę z problemem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu clip-a, sprawdzić wysokość ciśnienia paliwa na listwie, skasuj błędy, zobacz czy nie ma innych błędów, zmień podkładki pod wtryski na grubsze, daj po garach, stosuj olej 2T, Valvoline Synpower MST C4 5W30 Jaki olej dolać

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie paliwa w rampie to 255 Bara.

Samochód kupiłem z FV marża. Salon generalnie umywa ręce póki co, bo dla nich istotna jest opinia ASO Renault (na którą muszę czekać min 2 tygodnie) lub rzeczoznawcy sądowego (90% z nich jest zajęta na takie pierdoły/mają urlopy), a z tego co rozumiem, to będą w ogóle chcieli uniknąć odpowiedzialności, bo ich zdaniem naruszyłem warunki gwarancji jadąc do nieautoryzowanego serwisu podłączyć się do komputera. Walka w sądzie póki co odpada, wolałbym załatwić to jak najszybciej (potrzebuję auta na już).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, salon był właścicielem samochodu i to z nim mam umowę (nawet na tej fv jest salon w pozycji "sprzedawca"). Odpowiedzialność względem konsumenta jest taka sama, ale naprawdę ja chciałbym uniknąć drogi prawnej, bo to jest droga przez mękę (już parę razy przez to przechodziłem). A widać choćby po tym ich podejściu do podłączenia do komputera przez nie-aso, że będzie z nimi problem jeśli chodzi o polubowne rozwiązywanie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był salon Renault? Jeśli oni przyjęli auto i u nich stało to musieli mieć świadomość tego o czym piszesz w kilku tematach więc można ich nawet postraszyć TVN Turbo.

Salon wystawił Ci fakturę VAT marża ale nie jest on w rozumieniu prawa sprzedawcą, tylko pośrednikiem i ma ograniczoną odpowiedzialność. Nie ważne, że auto krajowe i nawet, że z ASO Renault. Może przykład podany wyżej nie dotyczy Twojej sytuacji ale poszperaj po necie i wszystkiego się dowiesz o tym sposobie rozliczenia i odpowiedzialności.

Cytat z jednej ze stron:

Komisant jest tylko pośrednikiem. Jego odpowiedzialność nie obejmuje ukrytych wad w sprzedawanych pojazdach, chyba że wiedział lub łatwo o tych wadach mógł się dowiedzieć. Warto zatem dochować szczególnej staranności przy zakupie auta u takiego pośrednika.

Zakup auta z komisu

Rękojmia przy zakupie auta używanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to możliwe, jeśli z ASO renault dostanę 1) informację że coś jest zepsute oraz 2) że nie zrobią tego w ramach gwarancji. Na podstawie samego klekotania nic nie zdziałam (rozmawiałem już z nimi na ten temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie zawinił salon, że nie zrobili tego przeglądu gwarancyjnego. Możesz im to wytknąć. I udaj się do rzecznika praw konsumenta, który na pewno Ci pomoże. Sprzedawcę jak nie będzie chciał polubownie załatwić sprawy możesz rzecznikiem postraszyć. Jak w dalszym ciągu będą Cię olewać to włącz do tematu TVN Turbo. Oni musieli być świadomi co sprzedają skoro to ASO (nie ważne jakie). Nie biorą wszystkich samochodów w rozliczeniu, a przed przyjęciem dokładnie je sprawdzają (przynajmniej powinni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie braku przeglądu byłem uprzedzony. Sprawdziłem to jednak w reno i tam faktycznie uzyskałem odpowiedź, że są elastyczni i jak zrobię przegląd to gwarancja będzie obowiązywać. Tylko mówię - nie wiem czy magicznie nie przestanie w momencie, kiedy zgłosiłem im poważny problem PRZED dokonaniem tego przeglądu...

Podejrzewam, że w momencie przyjęcia auta ono mogło być 100% sprawne, tylko im ono stało 9 miesięcy i to spowodowało jakieś uszkodzenie.

 

Generalnie jeśli nie macie już żadnych pomysłów co mógłbym zrobić (poza zmianą oleju i dolaniem 2T ;) ), to poczekam do tej wizyty w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!