Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żarówki Philips WhiteVision H4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam jedno pytanie. Czy żarówki Philips WhiteVision z efektem białego światła ksenonowego, o oznaczeniach "H4 12342 WHV 12V 60/55W E1 2C3 U 6L" (temperatura barwowa 3700K) mogę montować w samochodzie w pełni legalnie i nie będę miał z nimi problemów w postaci utraty dowodu rejestracyjnego lub "nie przejścia" badania technicznego? Dodam że na opakowaniu jest oznaczenie "Homologated ECE R37".

Wg. producenta: "Żarówki WhiteVision uzyskały certyfikat ECE i są pierwszymi na rynku żarówkami generującymi intensywne białe światło, które dopuszczono do legalnego użytkowania na drogach."

A co jeśli jakiś policjant się do nich przyczepi i zechce mi odebrać dowód?

 

W załączeniu zdjęcie tej żarówki:

8a28c2c032c9.jpg

Edytowane przez laimaked
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś mieć problemów jeśli jest homologacja, a w przypadku markowych produktów to raczej pewne. Musisz się jednak liczyć z tym, że możesz oślepiać innych kierowców, a oni będą Ci mrugali. Dla świętego spokoju możesz wozić pudełko w bagażniku i homologację albo opis żarówek w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne pudełko w schowku więc nie mam zamiaru wyrzucać. Założyłem je dwa dni temu, sporo jeżdżę samochodem i jak na razie nie mrugał nikt.

I jeszcze jedno pytanko. W zestawie są też żarówki W5W. Czy żeby do nich się dostać muszę zdjąć cały klosz lampy? Od strony komory silnika mogę ją wykręcić ale wyciągnąć już nie bo coś przystawia od środka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde żarówki, nawet standardowe będą lekko oślepiać. To normalne zjawisko. Dodatkowo w żarówkach typu +ileś%, SuperWhite, XenonCośtam ten efekt będzie większy bo po prostu emitują więcej światła niż standardowe. Oczywiście w dopuszczalnych prawem granicach. Należy tu dodać, że po zmianie żarówek powinno się wyregulować na nowo światła. Najlepiej na SKP.

Test H4

Test H4 i H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!