Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem, "sprawdz wtrysk" , dymek


roxonabc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem megane 2 z silnikem 1.5dci 86km. Samochod ma nalatane 170 tys (pewne) .

Zaczne od poczatku ..

Pierwszy raz problem mialem 3lata temu z odpaleniem sanochodu w zimie. Zapalil i gasl kilka razy wraz z bialym dymem w ktorym czuc bylo rope. Bylo to chwilowe i potem samochod jak zawsze jezdzil. Kolejnym razem na chwile pojawil sie komunikat "sprawdz wtrysk" ale po chwili sam zgasl. Rok temu kolejny raz samochod nie chcial zapalic i powtorka z zimy dwa lata wczesniej ... Taki chwilowy foch i bylo ok. Od ok pol roku bardzo czesto mam komunikat "sprawdz wtrysk" ktory gasnie i zapala sie kiedy chce . Od okolo miesiaca swieci sie nie gasnac i w dodatku kolejny raz mialem problem z uruchomieniem samochodu . Brak reakcji na gaz a kiedy reakcja juz byla to do 1.5k obr/min ... Silnik bardzo kulal i kopcil na bialo . Samochod nie byl w stanie jechac . Zostawilem go na 30 min i jakby nigdy nic zapalil i mial moc . Od tygodnia notorycznie mam problem z rozruchem nawet na nie dokonca zimnym silniku . Komunikat swieci sie caly czas, samochod kreci 8-9sek az zapali a do tego pelno bialego dymu z wyczuwalnym paliwem . Jak zapali to jezdzi normalnie . Swiece zarowe wszystkie sprawne, blad odczytany pod kompem dotyczy 3 wtrysku aczkolwiek zaden nie leje. Po skasowaniu bledu samochod jakby byl ciut mocniejszy lecz chwilowo bo zaraz znowu sie zapala blad. Mechanicy najchetniej wymieniliby caly silnik ....

Moglby ktos mi pomoc najchetniej w krakowie ? Nie wiem co mam robic, w ktora strone isc z naprawa ... Jestem z krakowa, slyszalem o uzytkowniku UIO aczkolwiek nie mam zadnego kontaktu z nim ...

Aaa palenie po nocy nie zawsze jest takie zle .. na szesc dni jeden raz zapalil normalnie ... Czasami slysze kulture pracy typowego niemca a czasami jest taka jak byc powinna.

Koledy help bo tematy ktore sa na forum nie rozwiazuja mojego problemu .

 

Zapomnialem napisac o powietrzu w ukladzie paliwowym . Zbiera sie pomiedzy gruszka a filtrem paliwa . Generalnie jest od samego poczatku i nic nie zmienia z uruchamianiem silnika .

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

 

Potem poprawie poniewaz teraz niestety jestem na urzadzeniu bez polskiej klawiatury

Edytowane przez roxonabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!