Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo dziwne zachowanie przednich wycieraczek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam bardzo dziwną usterkę, której opisu nie znalazłem na forum.

Megane II Ph1 2005, bez czujnika deszczu.

Wycieraczki przednie nie reagują na zmiany w manetce. Po uruchomieniu elektryki, wycieraczki same się uruchamiają (3-4 przejścia z 20 s przerwą). Po ruszeniu auta z miejsca, wycieraczki przechodzą w tryb ciągły. Po zahamowaniu samochodu, z powrotem przechodzą w tryb z przerwą. Przestają działać dopiero po zamknięciu auta z karty.

Wygląda to jak swoisty tryb awaryjny wycieraczek.

Sprawdziłem brązową wtyczkę w BSI.

Czyżby uszkodzona wiązka?

 

Proszę o jakiekolwiek pomysły.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź manetkę, być może tam się zrobiło jakieś zwarcie. Na początek wypnij wtyczkę z manetki. Jak wycieraczki nie zadziałają to masz odpowiedź.

Drugie miejsce to wtyczka na silniczku wycieraczek.

Ewidentnie, gdzieś jest zwarcie w układzie elektrycznym wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Problem i rozwiązanie trywialne. Uszkodzony cienki jeden przewód w wiązce od strony podszybia do BSI. Z zachowania wycieraczek, które działały jak przy czujniku deszczu (ja tego czujnika nie mam), podejrzewam, że część elektroniki jest uniwersalna i niezależna od wyposażenia, a ten przewód połączony jest z rezystorem, który zastępuje sygnał z nieistniejącego czujnika deszczu.
Dziękuje za podpowiedzi.
Sądzę, że wątek można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!