Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z szarpaniem, spadają obroty


marcin84

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Przeglądnąłem forum i niestety żaden temat nie pasuje do mojego problemu.

Megane II, 1,9dCi, 120KM, 2003r.

Szarpie podczas jazdy, a na wolnych obrotach potrafi zgasnąć lub też wskazówka obrotomierza leci w dół prawie do zgaśnięcia. Nie ma zasady co do szarpania- obroty spadają bez dodatkowych objawów, bez znaczenia na jakim biegu, bez znaczenia czy z turbiną czy bez (przy niskich obrotach), bez znaczenia czy z góry, pod górę czy jadąc po prostej drodze. Próbowałem zlokalizować jakieś dodatkowe czynniki ale nie mam już zielonego pojęcia czym to jest spowodowane.

Jeśli zgaśnie, bez problemu odpala. Szarpie przy ciepłym jak i zimnym silniku. Nie pokazuje żadnych informacji na tablicy. Dodam też, że został wymieniony filtr paliwa (oleju, powietrza też :) ), czujnik położenia wału, czyszczone było sitko (od pompki w zbiorniku paliwa) i ciągle bez zmian.

Problem potrafi pojawić się i zniknąć ot tak. Ostatnim razem czujnik położenia wału został wyczyszczony i przez jakiś czas szarpanie znikło na kilka tygodni. Teraz bez żadnego powodu znowu się pojawiło ale ze zwiększoną siłą, bo nie da się jeździć - szarpie bardzo często.

 

Podczas jazdy można tez to opisać jakby na chwile przytkało coś samochód, jakby brakło paliwa na sekundę lub możliwe ze to błąd w elektryce.

W czasie postoju czasem chodzi minute/dwie bez problemu, po czym obroty spadają po kilka razy z rzędu, a czasem regularnie spada co kilka sekund.

 

Wybieram się na podpięcie pod CLIPa, ale może ktoś z Was ma jakiś pomysł, lub spotkał się z podobnym problemem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/Filtr paliwa powinien być;

mann lub purflux i prawidłowo założony a czujnik położenia wału, tylko oryginał bo zamienniki są b.chimeryczne.

2/Należy przeczyścić;

-cały układ dolotu powietrza, szczególnie przepływomierz, który podaje informacje do kompa ile powietrza wpływa do silnika celem obliczenia wielkości dawki paliwa,

-egr, po przeczyszczeniu, zaślepić bo to on może być głównym winowajcą,

-po przeczyszczeniu, sprawdzić szczelność układu dolotowego,

-zawór regulacyjny ciśnienia paliwa na pompie - b.precyzyjne urządzenie ( uszczelka i oring do wymiany ) i z czasem elementy ruchome tracą swoją gładkość lub są zanieczyszczone i zaczyna się przycinać. Regulator posiada filtr ( jego otworki widoczne są pod szkłem powiększającym) który może być przytykany. Jeżeli czyszczenie nie pomoże - to wymiana zaworu lub podmiana dla sprawdzenia - jeżeli jest możliwość,

3/Stosować markowe paliwo plus olej 2T do paliwa,

4/Sprawdzić szczelność układu paliwowego oraz czy nie ma pęcherzy powietrza w paliwie,

5/Jeżeli było dużo jazd po mieście to po tych zabiegać " dać po garach " na odcinku ok.100 km

6/ Warto przeczytać;Przepustnica,EGR,czy nieszczelność układu

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy silnika na biegu jałowym spróbuj podpompować paliwo gruszką. Sprawdź też odpowietrzenie zbiornika paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za odpowiedzi. Udało sie dzisiaj po całym dniu badania sprawy odnaleźć winowajce. Okazał sie nim czujnik położenia wału, ten nowy oryginalny renault, żeby nie było że bawie sie w zamienniki.

Filtry powietrza i oleju tez mam oryginalne, jakoś nauczony jestem nie oszczedzać pieniedzy na takie części.

Założyłem po całym dniu testów stary czujnik i o dziwo przestało szarpać - stary miał takie widzimisie, raz potrafił działać przez miesiac, a później odzywał sie przez cały dzien, żeby znowu zamilknąć na miesiąc. Nowy z kolei od razu dał o sobie znać. Jakoś trudno mi było wpaść na to, że nowa oryginalna część jest zepsuta, stąd moje niedowierzanie, że to akurat może być czujnik. Niestety i takie rzeczy się zdarzają i niczego nie można wykluczyć. Teraz pytanie czy jest możliwość reklamacji elektrycznej części. Najbardziej to szkoda mi swoich nerwów i czasu, bo sporo przekopałem w aucie, zanim sie zorientowałem że to ten mały sk......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamować można, jeżeli usługa była w ASO Reno. Przeważnie zamienniki tak się lubią zachowywać

-egr, po przeczyszczeniu, zaślepić, bo przebieg jest konkretny,

-stosować markowe paliwo plus olej 2T do paliwa,

- od czasu do czasu dawać po garach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wadliwie działający czujnik położenia wału robił takie cuda o których w życiu bym nie pomyślał np.brak wspomagania kierownicy, brak świateł awaryjnych, wysoka temperatura w kabinie (pewnie jakiś wentylatora "chwilowo" padł) oprócz oczywiście typowych objawów jak brak mocy ,gaśnięcie silnika po zatrzymaniu,a potem niemożliwość uruchomienia go, a to wszytko tylko na ciepłym silniki.Zależności innych układów od tego czujnika są dość zaskakujące, nieprawdaż? Od prawie roku jeżdżę na czujniku za 80 zeta i jest wszystko OK, proponowano mi czujnik za 30zł, ale były też takie za 280zł i więcej.Biorąc pod uwagę nieskomplikowaną budowę tego czujnika, postanowiłem nie inwestować w org.bo i po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzialem oryg. zeby miec spokoj - zaplacilem 150zl. Montowalem go samodzielnie, wiec zobaczymy co odpowiedza na reklamacje. Teraz jezdze na starym i poki co dziala. Widze ze losowanie z tymi czujnikami, raz wejdzie a raz nie, a pozniej wymieniaj do skutku albo szukaj wiatru w polu, bo nie wiesz co innego sie zepsulo.

Po garach dostaje dosyc czesto - a do paliwa nie dolewam nic. Do tej pory oprocz regularnej wymiany czesci eksploatacyjnych nie pojawiało sie nic wiekszego - auto mam ok 10 lat od oryginalnego przebiegu ok 120tys i spisuje sie bardzo dobrze a nie jest oszczedzane.

lapka2.gif

Nie przestrzegasz regulaminu forum

pkt. 5.6 Na forum istnieje obowiązek stosowania polskich znaków diakrytycznych oraz zasad interpunkcji.

- mireczek01

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!