Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dokładny typ silnika a zamawianie części


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem Megane III Generation z 2012 r (vin VF1BZA30546895036) i chciałem zamówić części do wymiany rozrządu i tarcz. I tu mam problem z określeniem, który silnik wybrać przy zamawianiu części. Mój silnik to 1.6 benzyna 74kW, według tabliczki na silniku to K4M V 83(trzecia cyfra nieczytelna) czyli pewnie K4M V 838. Wg. https://en.wikipedia.org/wiki/Renault_K-Type_engine taki silnik miała fluence i było to 82kW ale mój to 74kW i w sklepach nie ma takiego silnika, jest K4M848. Gdzieś na czeskiej stronie znalazłem, że 848 różni się tym od 838 że ten pierwszy jest bez ZFR, u mnie chyba jest bo mam ten elektrozawór koło pierwszej świecy. Głównie chodzi mi o to, czy do zamówienia rozrządu z pompą wody i tarcz wystarczy informacja, że to silnik K4M 1.6 74kW czy jednak te silniki 848 i 838 na tyle się różnią, że rozrząd nie będzie pasował. Nie chcę zamawiać w ciemno bo już kupiłem filtr kabinowy niby do megane III a okazało się, że jest za długi i trzeba kupić ten do fluence - nie chcę powtórki bo teraz chodzi o większe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz poprosić sprzedawcę o dobór części po modelu, VIN, pojemności i mocy.

Jeśli chcesz mieć 100% pewności udaj się do ASO i poproś o wykaz z wyposażenia Twojego samochodu. Dają bez problemu i bez opłat. Będzie tam też kod silnika.

Według tego co piszesz faktycznie są rozbieżności bo 1.6 i 74 kW to właśnie K4M848 i taki był montowany w MIII. Masz 100% pewności, że tabliczka nie była zmieniana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie wyposażenie po vin wpisz swój numer i otrzymasz dokładny spis wyposażenia, rodzaj silnika i jego moc. Zdarza się, że w dowodzie jest wpisana niewłaściwa moc silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa dzięki za link, ale wg. wykazu z tego linku to właśnie tak jest tzn. silnik K4M838 74kW a sam model jest określany fluence-megane generation. Zawsze zamawiałem u lokalnego sprzedawcy ale on jest na urlopie a muszę zrobić teraz rozrząd bo później mechanik na urlopie, więc stwierdziłem że kupię przez internet bo taniej, no ale właśnie jest problem z określeniem modelu bo z reguły mają tam dosyć ogólnie opisane albo nie ma takiego silnika. Chyba, że znacie jakiś solidny sklep online gdzie po vin sprzedadzą mi części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na www.wajbex.pl - sprzedają tylko części do francuzów i dobrze ogarniają dopasowanie części. Ceny też są znośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

Ale wg. vinu, jest 74kW, zresztą zamówiłem już w tym wajbex, podałem vin i mają przysłać pasujące części, jak będzie to zobaczymy (mówił, że praktycznie rozrząd jest taki sam dla tych silników).

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!