Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Weryfikacja VIN Megane - co w historii piszczy ?


k0mii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Przymierzam się do zakupu Renault Megane 1,6 benzyna 110KM rej.2013 sprzedawca deklaruje przebieg 24 kkm. Proszę o weryfikację VIN co działo się w serwisie: VF1KZ1U0247381357

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś będzie Ci mógł sprawdzić historię serwisową tego auta gdyż trzeba mieć dostęp do systemów ASO. Najlepiej jedź z właścicielem do ASO i niech on poprosi o wydruk z historii (Tobie nie dadzą). Druga sprawa, że auto musiało przejść 1 przegląd na SKP więc posiadając nr rejestracyjny, dokładną datę pierwszej rejestracji i VIN możesz auto po części zweryfikować np. przebieg tutaj: historiapojazdu.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z taką intencją, że ktoś na forum ma dostęp wpisywałem tego posta. To nie jest jakaś wiedza tajemna, serwisy udostępniają to bez problemu nawet bez właściciela, chciałem uniknąć fatygowania się do serwisu. Auto jest z czech, nie jest jeszcze w Polsce zarejestrowane, z resztą co za problem przez przeglądem skręcić licznik ;p ? Chodzi właśnie o historię serwisową, na gwarancji co się działo, bo wtedy mało kto cofa licznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jakaś wiedza tajemna, serwisy udostępniają to bez problemu nawet bez właściciela, chciałem uniknąć fatygowania się do serwisu.

Wydaje mi się, że możesz się zdziwić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest sprawdzona informacja, przynajmniej w serwisie z którego korzystam. jutro rano się przejadę, popołudniu jadę oglądać auto więc chciałbym wiedzieć co jest zanotowane.

 

szukam równocześnie c5, i na forum marki citroena ludzie z serwisów udostępniają bez oporów informacje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w MyRenault i nie widzę tam historii serwisowej tylko prognozę serwisu na przyszłość. Gdzie znaleźć historię, o której piszesz?

przynajmniej w serwisie z którego korzystam

Możliwe, że zależy od serwisu albo od pracownika serwisu, który Cię zna jak piszesz i ma do Ciebie zaufanie. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kto spisał mój VIN np. przechodząc obok samochodu mógł dostać jego historię nie legitymując się dowodem rejestracyjnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kto spisał mój VIN np. przechodząc obok samochodu mógł dostać jego historię nie legitymując się dowodem rejestracyjnym.

 

eeee..., przesadzasz, bardziej cywilizowane i rozwinięte państwa (mam na myśli Skandynawię) udostępniają takie dane tylko znając tablice rejestracyjne (no może przesadzam, z tymi informacjami ale przebieg jest dostępny od strzała :) ) jeśli w Polsce skończy się patologia na przebiegi wtedy nie będzie kombinowania przy zakupie. Nie lubię być oszukiwany dla czyjegoś zysku dlatego tak drożę temat przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na "główna" stronę w myrenault (https://www.renault.pl/moje-konto.html), na środku mam swoje auto, klikam "szczegółowe informacje". Pokazuje mi się strona z widokiem auta gdzie mogę ustawić przebieg i średni przebieg roczny. Wystarczy ze przewinę tyci w dol, jest sekcja przeglądami sugestiami co zrobić, a pod nią "Historia moich napraw serwisowych". Rozwijam i mam wszystko co robiłem w serwisie, choć trzeba zaznaczyć, ze bardzo opisowy serwis to nie był jak to do systemu wpisywał, czasami data jest chyba nie do końca taka (nie chce mi się z fakturami sprawdzać) ale mniej więcej się zgadza :)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię być oszukiwany dla czyjegoś zysku dlatego tak drożę temat przebiegu.

Nikt nie lubi. Rozumiem i jestem po Twojej stronie. Ogólnie uważam, że zakazane prawem powinny być wszelkie "korekty liczników", a każde wykrycie takiego czynu na potrzeby sprzedaży samochodu surowo karane.

jeśli w Polsce skończy się patologia na przebiegi wtedy nie będzie kombinowania przy zakupie

Miejmy nadzieję, że powoli się kończy m.in. dzięki tej rządowej stronie. Niestety obejmuje tylko samochody zarejestrowane w PL.

 

Wystarczy ze przewinę tyci w dol, jest sekcja przeglądami sugestiami co zrobić, a pod nią "Historia moich napraw serwisowych". Rozwijam i mam wszystko co robiłem w serwisie

Auto masz od nowości? Możliwe, że wyświetla wszystko co osobiście robiłeś. Ja jeszcze tym autem w ASO nie byłem (mam od 4 miesięcy), pierwszy właściciel serwisował w ASO (w którym samochód kupiłem) na co mam potwierdzenia aczkolwiek w MyRenault widzę tylko sugestie bez żadnej historii (oczywiście po kliknięciu w "chcę zobaczyć historię moich przeglądów").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, auto mam od nowości, ale historii nie było tam od zawsze, konto zresztą zakładałem po kupnie i po prostu dodałem swoje auto. Próbowałem dodać sobie ten vin który podałeś, ale cwaniaki są i potrzeba jeszcze daty pierwszej rejestracji poprawnej żeby dodać, wiec nie sprawdzę czy zobaczył bym u siebie.

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pod czymś takim mam dla swojego auta historie... dla Twojego tak jak Ty, nie.

 

Przy okazji, daty rejestracji w święto się nie spodziewałem :)

 

EDIT: Właśnie chciałem usunąć Twoje auto z swojego myrenault, i okazało się ze samo zniknęło. Cos mi mówi, ze pozwalają mieć auto przypisane do jednego konta i gdy dodałem sobie, to zniknęło Tobie :)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!