Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jęcząca meganka


Rekomendowane odpowiedzi

Renault Megane II, 2.0, 135KM. Bez turbiny.

Witam, tak w skrócie to auto bardzo ładnie pracuje z wyjątkiem za dużych obrotów na luzie ( tak 1100-1300) oraz przeraźliwego, stałego i bardzo głośnego piszczenia/gwizdu/jęku w silniku. Jęczy tylko wtedy, kiedy silnik jest mocno dogrzany. Żaden mechanik nie wie co może być przyczyną, a na szukanie po kolei nikt nie ma czasu. Przepustnica wyczyszczona, rozrząd wymieniony. Jęk pojawia się nawet przy wyłączonej klimatyzacji. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po wymianie rozrządu, ale gdyby to była rolka, to ma znaczenie "dogrzanie" silnika? 

Z tym kolektorem cenna uwaga, na to jeszcze nikt nie patrzył- sprawdze i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... tu jest dłuższa historia. Po wymianie rozrządu, przeskoczył owy rozrząd, bo do nosa założyli. Po wymianie połowy silnika, (15 km później) rozpadła się głowica, więc mechaniki kupili silnik i wsadzili go do auta w całości. Następnie fiksował wariator, więc zmienili go ze starego silnika. I autko śmigało jak szalone, tyle że właśnie delikatnie jęczało. Dałem Renie do innego mechanika, coby mi wyczyścił przepustnice. Tak też zrobił. Po tym zrobiłem jakieś 500 km no i właśnie dzisiaj auto padło. Odholowałem do pierwszego mechanika, który zwalił winę na tego od przepustnicy. Ten od przepustnicy zwalił winę na tego od wymiany silnika, a suma sumarum to ja jestem w czarnej d.... Podobno rozrząd jest ok, tylko "niema ciśnienia na trzecim zaworze". Podobno (wersja mechanika od silnika) jakiś element wpadł do kolektora podczas czyszczenia przepustnicy, ten element uszkodził i wygiął świecę jak również tłok. Dlatego stwierdził że głowica też jest rozwalona. Drugi mechanik mówi że to niemożliwe, bo to musiałaby być conajmniej "nakrętka 8" więc to nieprawda i dopiero wszystkiego się dowie jak popatrzy do silnika.

Ja nie wiem komu dać auto do naprawy, gwarancja rozruchowa silnika minęła 2 tyg temu i auto stoi u mnie w garażu, bo stwierdziłem że póki co ani jeden ani drugi nie będzie mi tam grzebał. Jedyne co przychodzi mi do głowy to poszukiwanie rzeczoznawcy, który rozstrzygnie ten spór, ale i tak czuje że za naprawę będe musiał bulić sam :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie skomplikowana sprawa aczkolwiek w mojej opinii powinieneś próbować dogadać się z tym pierwszym mechanikiem. W sumie to nawet bym mu nie mówił o czyszczeniu przepustnicy ale już po fakcie. Niemniej jednak jak dla mnie jedna naprawa z drugą niewiele ma wspólnego więc ten który grzebał przy rozrządzie powinien odpowiadać. Wyciągnął coś z silnika i Ci pokazał czy tylko sobie gdyba? Rzeczoznawca to też dobre wyjście ale po pierwsze koszty, po drugie czas. Nie wiem ile go masz.

Ciągle mnie dziwi, że ludzie jeżdżą jęczącymi i rzężącymi samochodami zamiast od razu zblokować auto i szukać przyczyny do skutku. Dla mnie to niezrozumiałe proszenie się o kłopoty.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czyszczeniu przepustnicy to on sam mi powiedział, odrazu gość zauważył że było grzebane. Wyciągnął i pokazał mi przygiętą świece (delikatnie stukniętą) z trzeciego zaworu. Powiedział że jak "przyświeci latarką to widać delikatne "puknięcie" na tłoku, więc automatycznie stwierdził że głowica poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!