Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jakiś czas temu miałem problem z klimatyzacją. Najpierw padł mi czujnik ciśnienia, potem wtyczka od niego - wymieniona, następnie wtyczka od samej sprężarki - wymieniona. Sprawdzanie napięcia bezpieczników przejścia, wszystko zakończone nabiciem i szczęśliwym użytkowaniem :-D Przez ostatnie 2 tygodnie autko stało nieużywane. Dzisiaj pojechałem w podróż ( 200 km ) sprężarka jakby świrowała. Po odpaleniu, jakby chciała się załączyć ale nie mogła, sprzęgiełko zaciskało na sekunde i puszczało. Lecz to ustało, normalnie wszystko fajnie podczasjazdy, gdy zatrzymałem się na światłach sprężarka wyłączyła się, mimo zadanej temperatury 15, i ręczynm jej włączeniu. Dopiero po ruszeniu zadziałała. Jak dla mnie to wina jakiejś wtyczki, lecz wszystkie były sprawdzane i psikane Kontaktem, dalej to samo. Jakiś pomysł>?

Edit@ Dodam, że po odpaleniu włączeniiu klimy, chodzi, sprzęgiełko łapie, po przegazowaniu, gdy obroty zejdą na niskie sprężarka się wyłączy, załapie na 2 sek i puszcza i tak co chwile, jakby dostawła napięcie w impulsach co 5 sek. Wyłączenie jej i włączenie pomaga i trzyma cały czas. Jest jakiś przekaźnik tylko od niej?

Edytowane przez MechanikAmator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik ciśnienia, objawy sie zmniejszyły. Teraz wygląda to tak: Odpale, sprężarka łapie, wszystko super, gdy przegazuje, sprężarka odłącza się, gdy z powrotem wejdzie na niskie obroty załącza się i chodzi normalnie. Tak jakby szybkie zwiększanie obrotów powodowało brak napięcia. Jakieś pomysły? Bo raczej nie sądzę by była to kwestia "ekonomiczna" by sprzęgiełko puszczało przy szybkim zwiększaniu obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!