Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno przesiadłem się z megane I  1600 z 2002 r  do megane  III  1600  z 2010 . Ten model w porównaniu z poprzednim jeśli chodzi o zawartość elektroniki  to jak Star Trek do Ursusa c 360.

Przejechałem tym samochodem  nieco ponad 2000 km i zdarzyło się dwa  razy , że po odpaleniu  nagle samoczynnie wzrastają obroty silnika . Dzieje się to bardzo szybko i do ok.6-7tyś obr. Po chwili opadają i wyświetla się informacja " Stop możliwa awaria".  Po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika wszystko jest OK.  Gdy przeanalizowałem te zdarzenia to okazało się , iż w obydwu przypadkach po włożeniu karty-kluczyka do gniazda nie odczekałem by przeszedł cały "test systemów pokładowych" i nie wyświetlił się napis "OK" , tylko od razu odpaliłem silnik wciskając starter. W związku z powyższym mam pytanie : czy takie zachowanie silnika może być faktycznie spowodowane tylko i jedynie moim pośpiechem i nieprzeczekaniem testu przed odpaleniem , czy też powinienem się czymś martwić ?  Za pomoc dziękuję - Kompresja.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie kiedyś w fordzie okazało się ze to silniczek krokowy, może i u ciebie tak bedzie

REGULAMIN

Pkt. 5.7 - Przypominam, że w języku polskim istnieje coś takiego jak zdanie zaczynające się wielką literą, a kończące kropką!

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie czekam na przejście testów, mało tego, mam opcję Hands Free, więc nie muszę wkładać karty - wsiadam, wciskam hamulec (automat) i Start - auto odpala się od razu i po odpaleniu już są testy przeprowadzane. Obroty idą mi do ok 2tyś po czym spadają do 750.

Stawiałbym na przepustnicę - wystarczy ją odkręcić i przeczyścić z obu stron. W Megankach 3 dość szybko się brudzą. No albo wspomniany silniczek krokowy, aczkolwiek w moim silniku ani on ani przepływomierz - nie występują :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 dla silnika 1.6 raczej normalne nie jest. U mnie po uruchomieniu przy włączonej klimatyzacji na ssaniu jest 1500 i później spada aby zatrzymać się przy około 950.

Bez ssania silnik startuje od razu w okolicy 1000-950 obrotów.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym tygodniu obroty całkowicie oszalały . Co chwilę wzrastały do ok.7000 , opadały i ponownie wzrastały. Nie pomogło restartowanie silnika i naciskanie i unoszenie dźwigni gazu. Po chwili pojazd przeszedł w stan awaryjny  i pozwolił mi jedynie zjechać na pobocze.  Skończyło się na wizycie w warsztacie i okazało się , że uszkodzony był pedał gazu a raczej :" mechaniczno-elektroniczny moduł  sterowania mieszanki i obrotów" Po prostu obudowany plastikami potencjometr suwakowy jak w radiu -  Ha Ha - kiedyś to był wygięty pręt z gumą pod nogę  z drugiej strony dołączony do linki gazu. Wtedy kosztował on kilkanaście złotych. Tak jak i sama linka. - Wiem , bo wymieniałem w poprzedniej megane I ./ A teraz ? - o nowym nie mówię - używka z allegro  załatwia sprawę. 

Edytowane przez kompresja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!