Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto nie odpala, rozrusznik tylko cyka 2 serie, aku naładowane co to może być? 2.0 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
Dziś meganka się pogniewała. Nie chce odpalić, po włożeniu karty i naciśnięciu START tylko cyka dwie serie cykania ( jak by rozrusznik nie miał siły przekręcić) dodam, że aku pełne, przeprowadziłem również próbę rozruchu auta z podpiętymi kablami od innego samochodu i nic.
Rozrusznik jak by nie miał siły przekręcić. Zgodnie z forum posprawdzałem bezpieczniki są OK.
Czy można mniemać, że rozrusznik umarł? Nigdy nie było z nim problemów, kręcił żwawo, samochód zapalał od strzała.
Nie palą się żadne błędy. Dodam, że kilka miesięcy temu zalaniu uległ komputer BSI, wszystko było wyczyszczone, wysuszone, kostki przelutowane. Wtedy też nie odpalał, ale była choinka, komunikat o błędzie elektroniki, same działały wycieraczki, migały kierunki itd.
Dopytuję bo wymiana rozrusznika to trochę roboty, a ja nie mam kanału i będę musiał rzeźbić jakąś partyzantkę z najazdami na trelinkach i kobyłkach. Czy mogę jakoś upewnić się, że to rozrusznik wymaga naprawy? Może jakiś patent na bezproblemową wymianę? silnik 2.0 16v Megane II CC 2004 r.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznij od najstarszego sposobu - weź młotkiem opukaj rozrusznik. Jest to metoda na "zawieszony" bendiks lub szczotki. Czasami pomaga. Później posprawdzaj czy kable do rozrusznika się nie poluzowały ewentualnie zaśniedziały przewody masowe. Oczywiście bezpieczniki, te przy klemach sprawdziłeś miernikiem, nie wizualnie (czasami nie widać, że jest uszkodzony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotka druciana, odpinasz klemy od akumulatora czyścisz je ładnie, odpinasz bezpieczniki, przejedź papierem ściernym w miejscu ich styku. Dokręć porządnie te klemy. Mi od czegoś takiego potrafił wyskoczyć błąd wtrysków :-D Jeżeli to nie pomoże, sprawdź styki przy rozruszniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj wydarzyło mi się dokładnie to samo. Podjechałem dopompować opony, i niestety auto już nie odpaliło. Załącza się zapłon, cyknięcia i tyle. W moim przypadku został uszkodzony wirnik z automatem rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!