Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
questounico

Megane II phI Auto nie odpala, rozrusznik tylko cyka 2 serie, aku naładowane co to może być? 2.0 16v

Recommended Posts

questounico    0

Hej!
Dziś meganka się pogniewała. Nie chce odpalić, po włożeniu karty i naciśnięciu START tylko cyka dwie serie cykania ( jak by rozrusznik nie miał siły przekręcić) dodam, że aku pełne, przeprowadziłem również próbę rozruchu auta z podpiętymi kablami od innego samochodu i nic.
Rozrusznik jak by nie miał siły przekręcić. Zgodnie z forum posprawdzałem bezpieczniki są OK.
Czy można mniemać, że rozrusznik umarł? Nigdy nie było z nim problemów, kręcił żwawo, samochód zapalał od strzała.
Nie palą się żadne błędy. Dodam, że kilka miesięcy temu zalaniu uległ komputer BSI, wszystko było wyczyszczone, wysuszone, kostki przelutowane. Wtedy też nie odpalał, ale była choinka, komunikat o błędzie elektroniki, same działały wycieraczki, migały kierunki itd.
Dopytuję bo wymiana rozrusznika to trochę roboty, a ja nie mam kanału i będę musiał rzeźbić jakąś partyzantkę z najazdami na trelinkach i kobyłkach. Czy mogę jakoś upewnić się, że to rozrusznik wymaga naprawy? Może jakiś patent na bezproblemową wymianę? silnik 2.0 16v Megane II CC 2004 r.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady!

Share this post


Link to post
Share on other sites
mireczek01    55

Najpierw zacznij od najstarszego sposobu - weź młotkiem opukaj rozrusznik. Jest to metoda na "zawieszony" bendiks lub szczotki. Czasami pomaga. Później posprawdzaj czy kable do rozrusznika się nie poluzowały ewentualnie zaśniedziały przewody masowe. Oczywiście bezpieczniki, te przy klemach sprawdziłeś miernikiem, nie wizualnie (czasami nie widać, że jest uszkodzony).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczotka druciana, odpinasz klemy od akumulatora czyścisz je ładnie, odpinasz bezpieczniki, przejedź papierem ściernym w miejscu ich styku. Dokręć porządnie te klemy. Mi od czegoś takiego potrafił wyskoczyć błąd wtrysków :-D Jeżeli to nie pomoże, sprawdź styki przy rozruszniku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
marek789    1

Właśnie wczoraj wydarzyło mi się dokładnie to samo. Podjechałem dopompować opony, i niestety auto już nie odpaliło. Załącza się zapłon, cyknięcia i tyle. W moim przypadku został uszkodzony wirnik z automatem rozrusznika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×