Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przód haczy o niskie krawężniki


Rekomendowane odpowiedzi

Parkingi podziemne mam opanowane i też się nie zdarzyło. Faktycznie MIII jest twardsza od MII ale nie wiem czy uznać to za wadę czy zaletę. W MII końcówki drążków wytrzymywaly u mnie 6-8 miesięcy. 

@deku czy przy takim ciśnieniu auto nie podskakuje na nierównościach?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja pikole. Odświeżam temat bo nie jestem w stanie uwierzyć w to co się dziś stało. Parkując w tym miejscu tyłem:

20180422_160558.thumb.jpg.e35252fb1d733c2cb2a74237608f36aa.jpg

Przyhaczyłem przednią krawędzią osłony zderzaka od strony pasażera w momencie gdy koło było w tym delikatnym zagłębieniu... Masakra. W życiu bym nie pomyślał, że w takim terenie również może się to zdarzyć bo zagłębienie było dość łagodne i długie. Tak na przyszłość zapytam... może ktoś zna nr katalogowy tej czarnej plastikowo-gumowej osłony pod zderzakiem?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kacper69 napisał:

ta osłona nie jest potrzebna.

Tak wiem, ale fajnie wygląda. Optycznie obniża auto i daje duży + do wyglądu ale ma także swoje minusy. Jak mi dziś zaczęła haratać tą ziemię to myślałem, że zderzak urwałem :-) Przeraźliwy dźwięk...

6 minut temu, kacper69 napisał:

W Wawie, wiele krawężników obrywa tą niepotrzebną  listwę.

Krawężniki już mamy z żoną raczej opanowane. Stajemy po prostu odpowiednio przed nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zwykle zahaczam nie tym tzw. hokejem, ale tymi wypustkami przed kołami przednimi, myśląc - a jakże - że zahaczam hokejem. Którym to zahaczyłem może ze 2x tak na dobrą sprawę. Raz to nawet w bardzo podobnym miejscu jak @pbet, również cofając, również koło mi wjechało niżej itd. :-) Wg mnie lepiej zahaczać tym, niż zderzakiem i może po to to jest zamontowane, aczkolwiek dźwięk jest średniofajny :-) U mnie również to to jest podrapane, ale naprawdę trzeba się przyjrzeć. Póki się nie urwie, nie ma co wydziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem internety i ogólnie nie jest to rzecz droga (nawet 50 zł za używkę, nówka około 120 zł) ale nie ma od ph III, a jest ewidentnie inny niż we wcześniejszych fazach...

To będzie chyba to: https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3414153114201-5511_00_6043221P-spojler-zderzaka.html

Numer katalogowy: 960159998R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj auto było na podnośniku i mogłem sobie popatrzeć jak wygląda osłona. Ewidentnie widać, że jest trochę postrzępiona.

20180609_112335.thumb.jpg.7aa89522a863b02706b95ca1922a975a.jpg

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2018 o 20:58, kacper69 napisał:

ta osłona nie jest potrzebna.

a tak w ogóle to witamy w klubie ;)

W Wawie, wiele krawężników obrywa tą niepotrzebną  listwę.

Dlatego ja nigdy nie dojeżdżam do krawężnika, tym, bardziej, że w wielu miejscach chodniki są wąskie i mnie jako pieszego wkurzają takie auta, które przodem lub tyłem wystają pół metra za krawężnik. Na moim osiedlu w niektórych zatokach parkingowych zainstalowano takie ograniczniki, które uniemożliwiają podjazd kołami do samego krawężnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!