Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło pasowe


allall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z samochodem brata, mianowicie Lguna II FH II, wiem, że to forum megane, ale rodzina bliska xD Do rzeczy, jechałem laguną (2.0t benzyna) i zauważyłem, że pasek wielo klinowy się ślizga i śmierdzi. No to do mechanika. Powiedział, że koło pasowe się rozleciało i do wymiany, ok 50pln robota koło 350 (bo udziwnione, sprawdziłem, prawda). I jedno hasło które powiedział jak wszedł do warsztatu. (Młody, wpychamy lagune, będziesz wymieniał koło pasowe.) No i czy ten młody mógł coś zepsuć? Ponieważ po wyjeździe, auto przejechało jakieś 50km i zgasło. Zaholowaliśmy je z powrotem  i co się okazało? Rozrząd cały a zawory pokrzywione. Teraz trzeba szukać silnika wymiana, rozrząd koszt jakieś 3k. Kto zawinił? Czy oni mogli coś popsuc? Nie dokręcić przy wymianie byle koła pasowego? Proszę o szybką odpowiedź, bo brat ma już na policje dzwonić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe dociska dolną zębatkę rozrządu do wału korbowego (może nie mieć klina).  Według procedury należy przy każdym odkręceniu koła pasowego wymienić śrubę na nową. Poza tym powinno się odtłuścić wszystkie powierzchnie styku tzn wał-zębatka rozrządu-koło pasowe. Koło najczęściej dokręca się wstępnie odpowiednim momentem a w kolejnym kroku od odpowiedni kąt. Na 99% obróciła się dolna zębatka względem wału korbowego a w konsekwencji zawory spotkały się z tłokami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darekr napisał:

może nie mieć klina

Dokładnie w tym silniku nie ma klina. Tak jak pisał @darekr koło jest tylko przykręcane odpowiednim momentem i dociska koło paska rozrządu. "Młody" schrzanił robotę, a stary nie sprawdził. Wina na 100% warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!