Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Strzelanie i skrzypienie w lewym kole przy jeździe po dziurach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-) Po przywitaniu się muszę prosić Was o pomoc, bo jasny szlag mnie już trafia :( Otóż, podczas jazdy po dużych nierównościach i dziurach (u mnie tego pod dostatek) coś mi strzela, chrupie, trzeszczy w lewym kole lub jego okolicy. Ponadto gdy jadę pod górkę i ta zakręca w prawo, gdy autko jest obciążone (dodaję mocniej gazu np. na 2-3 biegu) słyszę też pukanie, którego jednak nie czuję ani na karoserii, ani na kierownicy.

 

Wymieniłem:

- sworzeń wahacza lewy

- wszystkie tuleje wahaczy

- lewa zwrotnica (cała, wstawiłem używaną)

- amortyzatory kompletne przód (razem ze sprężynami, łożyskami, itp)

- gumy stabilizatora zewnętrzne

 

Bez zmian :(

 

Wymienione też zostało uszczelnienie skrzyni biegów przy lewej półosi (ta guma z łożyskiem), bo ciekł olej ze skrzyni biegów. Myślę jeszcze o przegubie/półosi, ale o ile spotkałem się w życiu ze strzelaniem przegubów na zakrętach (zwłaszcza przy ruszaniu) o tyle nigdy nie spotkałem się ze skrzypieniem i chrupaniem przegubu na nierównościach. To możliwe w Scenicu jedynce? Dodam, że guma na lewym przegubie cała, smar wewnątrz jest, nawet dodałem go jeszcze trochę odchylając gumę na opasce przy piaście. Byłem na trzepakach i też nic nie znaleźli. Jak wjadę w sporą dziurę, to dźwięk jakby coś się łamało, strasznie przykry. Trzeszczenie też jest tylko, jak jadę po nierównej powierzchni (np. droga polna z koleiną). Na asfalcie elegancko, kompletna cisza, przy ruszaniu też spokój. 

 

Z góry dziękuję za pomoc :-)

 

 

Edytowane przez Jacas1984
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!