Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie o wymianę tylnego siletblocka w przednim wahaczu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Renault Scenic II , 1.6  . Mam pytanie odnośnie wymiany tylnego silentblocka wahacza przedniego. Kupiłem dwie sztuki Febi Bilstein. Na gumach były namalowane dwie niezbyt wyraźne białe kropki.

Pytałem kolegi mechanika czy układ tych kropek ma jakieś znaczenie. On mi odpowiedział że nie sa to tuleje kierunkowe tylko jakby kuliste i nie ma znaczenia jak je wcisnę do wahacza. Patrzyłem na różne zdjęcia wahaczy na Allegro i te kropki raz są jakby w różnych liniach , więc nie wiem czy oby na pewno nie ma to znaczenia.  Trochę mnie to niepokoi bo już mam je wciśnięte i na układ tych kropek nie zwracałem uwaga , a w jednym wahaczu kropka jest jakby wzdłuż wahacza a w drugim w poprzek. Na zdjęciu jest widoczna jest ta sam tuleja , góra / dół .

 

Pozdrawiam

 

 

20170805_162841.jpg

20170805_162853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia, byleby były z tej samej firmy, Ja składałem tak samo ale mialem dwie z różnych firm, jedna sie rozleciala po 100 km druga 5000 i nic. Jak masz to rozbierz starą tą gume zoabczysz, niczym sie nei różni którą stroną wciskasz. Aaaa i polecam na przyszłość wymieniać całe wahacze, jest to troche droższe, ale mniej roboty i dłużej to wszystko wytrzymuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto ma przebieg 150 tyś km. Wahacze są oryginalne ale czy tuleje były już wymieniane tego nie wiem bo jestem drugim właścicielem. Słyszałem od mechaników że te oryginale wahacze z Allegro Renault Made in Turkey to cała masa podróbek pomimo oryginalnych wydawało by się naklejek. Cena 152 zł , bardzo przyzwoita. Macie jeszcze jakieś doświadczenia co do przebiegu przy regeneracji wahaczy ( wartość wymierna zależna od jakości dróg ) na innych silentblockach np TRW, Lemfoerder, Moog, Sasic, Meyle ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bravo8 napisał:

Made in Turkey

To nie podróbki, w Turcji Renault ma kilka zakładów. Np. Megane II Sedany były robione też w Turcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym , że tam jest linia produkcyjna Renault, ale ponoć na bokach w Turcji robią podróby oryginałów.  Oczywiście to nie moje zdanie ale słyszałem to w warsztacie samochodowym. Z resztą , podrabia się wszystko jak wiecie.

Edytowane przez Bravo8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne gdzie coś zostało wyprodukowane ale wg jakich standardów i kto kontroluje jakość. Chińczyk zrobi wszystko za co mu zapłacisz. Zapłacisz za jakość, dostaniesz jakość. Najbardziej znane i najlepsze marki (z każdej branży) produkują na dalekim wschodzie ze względu na niskie koszty produkcji i to dla nich żadna ujma. Dalej są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!