Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w wyborze


maciejmacku

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ogólnie z zasady komisy i handlarzy omijam szerokim łukiem ale nawet gdybym się zainteresował to i tak nie w ciemno tylko (szczególnie jeśli sam się za bardzo nie znasz) po szczegółowej kontroli takiej jak ta: link. Każde ASO ma taką usługę w ofercie.

Ciekawostka o AAA Auto. Jak szukałem samochodu to jeden od nich interesował mnie na Bielanach Wrocławskich. Zadzwoniłem i miałem wrażenie, że to jacyś desperaci. Tak mnie chcieli przytrzymać na linii i ściągnąć do siebie, że śmiać mi się chciało. Proponowali sprowadzenie dowolnego auta z ich sieci komisów do wybranego przeze mnie komisu za kaucją 500 zł, a jeśli się nie zdecyduję to oddadzą pieniądze. Gdy kończyłem rozmowę to konsultant błagał mnie bym poczekał jeszcze na linii ponieważ jego kierownik bardzo chce ze mną porozmawiać...  Nie poczekałem więc nie wiem co byłoby dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w komisach są też ciekawe rodzynki, autka z windykacji zabrane za nie spłacane kredyty, kolega swego czasu kupił tak Scenika, jeden właściciel, niski udokumentowany przebieg, ale nie było to tanie auto w stosunku do innych z tego rocznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kede86 napisał:

Z tym, że jest to komis i ma bardzo kiepskie opinie.

No tak, ale ten samochód jest ledwo co po gwarancji, więc jego historia - minimum przegląd raz na rok - jest w bazie Renault. Być może jest też i w książce, gdzie wiadomo będzie, w którym ASO samochód był. Ja akurat nie miałem nic w książce, ale jedyny przegląd, który miał mój samochód - jest w ww. bazie. Dowiedzieć się można też sporo na infolinii Renault, tylko to wymaga cierpliwości i nie wiem jak oni podchodzą przed zakupem samochodu; można spróbować.

 

Cena wydaje mi się jednak wysoka, być może podlega negocjacji, bo wg mnie mniej więcej tyle, to powinien kosztować Limited z tego rocznika, który jest jednak trochę lepiej wyposażony. Chyba, że tutaj dominującą rolę odgrywa silnik, który jest trudny do upolowania. Reasumując, auto do sprawdzenia mierninkiem grubości lakieru i jeśli nic nie wyjdzie, to czegóż tu szukać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, który to 1.6 16V K4M 110KM czy już nie dawali  H4M 114KM , tak jak we Fluensie, oba miały pojemność 1598cm.

W ogłoszeniu pisze, że 110KM.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś takiego

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-iii-grandtour-ID6zdMHK.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=36356225

 

Napisałem do gościa i podał mi numer rejestracyjny. Po sprawdzeniu w Cepik:

-  pierwszy właściciel firma lub organizacja 31.01.2012

- 31.01.2014  zmiana właściciela - osoba fizyczna

- 08.12.2014 zmiana właściciela - osoba fizyczna

- 07.02.2015 badanie techniczne stan licznika: 39 499 km

- 03.02.2017 badanie techniczne stan licznika: 43 800 km

Edytowane przez kede86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi bez relingów? Dziwne. Były takie??? Wersja trochę uboga m.in. brak HF, kontroli trakcji. Z opisu wygląda na to, że jest jeden właściciel od nowości "kupiony na wyprzedaży" może w leasingu na firmę, choć zastanawia późniejsza zmiana właściciela 2x. Dopytaj o szczegóły. Jeszcze ten przebieg, 4301km w dwa lata??? :bash:  Jeszcze z CB??? :bash: Bardziej przydatne to jest chyba w trasach. A później w 8 miesięcy 5110km? Mocno podejrzane. No ale niby pewna historia więc do sprawdzenia.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pajac, który zaznacza "bezwypadkowe", a później przyznaje się do jakiejś naprawy. Jakoś to wszystko dziwne i pogmatwane. Mnie by zraziło, a raczej nie zainteresowało. Szczególnie jeśli chodzi o ten przebieg, CB i ogólnie nie wygląda to jakoś dobrze. Na cholerę gościowi box dachowy jak prawie nigdzie nie jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stoi na tzw. Osiedlu Mozarta przy ul. Bociana w Krakowie, choć pewnie częściej na podziemnym parkingu, bo na zewnątrz go nie widziałem. Nie demonizowałbym określenia >>naprawa blacharsko-lakiernicza<<, ja to też robiłem w samochodach, które nadal określam mianem bezwypadkowych (sic!). Wyposażenie nie jest najgorsze, szkoda że nie ma ESP, ale tak, to do przeżycia. Mam podobny kolor w MII, jest łatwiejszy niż czarny :-) W zestawie belki i box, który może być zamontowany do zdjęć (do sprzedaży) - widać, że samochód jest w miarę czysty (poza dywanikiem kierowcy). Fajny przebieg. Ja bym się od razu nie zrażał, ASO Renault jest zlokalizowane ok. 1 km od miejsca, gdzie zostały zrobione te zdjęcia, więc bez wielkiej starty czasu można spróbować się czegoś dowiedzieć. Ja bym tylko wyrzucił te felgi od Opla... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pbet napisał:

Kolejny pajac, który zaznacza "bezwypadkowe", a później przyznaje się do jakiejś naprawy. Jakoś to wszystko dziwne i pogmatwane. Mnie by zraziło, a raczej nie zainteresowało. Szczególnie jeśli chodzi o ten przebieg, CB i ogólnie nie wygląda to jakoś dobrze. Na cholerę gościowi box dachowy jak prawie nigdzie nie jeździ?

 

Według co powiedział kiedyś policjant, Pan sprzedając auto mówi prawdę. Auto jest bezwypadkowe, bo wypadek jest wtedy kiedy mamy do czynienie ze śmiercią osoby przebywającej w aucie. Nawet ostry dzwon bez ofiar śmiertelnych to tylko kolizja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, denver666 napisał:

Auto jest bezwypadkowe, bo wypadek jest wtedy kiedy mamy do czynienie ze śmiercią osoby przebywającej w aucie

 

Co to za brednia? :P nawet Policja w swoich statystykach podaje ilosc rannych i/lub zabitych w wypadkach....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan policjant powinien zmienić pracę bądź mocno się douczyć.

 

Cytat

Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1260) wypadkiem jest zdarzenie drogowe, niezależnie od tego, czy ktoś został ranny lub poniósł śmierć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!