Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w wyborze


maciejmacku

Rekomendowane odpowiedzi

Sam miałem ten dylemat jak kupowałem, nawet z tworzyłem tu temat jakieś 4 miesiące temu o tym między 1.6 zwykłym benz i 1.5 dCi, odradzali 1.6 i to była prawda, przejechałem się benzyniakiem 110KM i dieslem 110KM to bez porównania, wygrał diesel, od wtedy moje wątpliwości zostały rozwiane.Nie będę tu spekulował co jest lepsze, ale dieslem można już poszaleć i w miarę normalnie jechać a nie machać biegami jak pies łapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te benzyniaki 1.6 są głośne jak cholera przy wyższej prędkości/obrotach, nie dość, że muł to na dodatek przy większej prędkości słyszysz silnik okropnie, niby stara, tania i raczej bez awaryjna konstrukcja, ale to już nie te czasy, jeszcze ta skrzynia 6 ... bez sens, nie wiem czy 5 też są, ale ja akurat jechałem 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie z tłumieniem dziur przy sztywnej wersji GT? Części zawieszenia też są droższe do takiego auta?

nie ukrywam, że szukałem tanich ale amortyzator musiałem wymienić (komplet oczywiście) to wychyaczyłem za 126 zł / sztuka :-) - monrooe! (czy jak się to pisze)

@Pbet - bardziej na pionowe oparcie, na brak miejsca nikt się nie skarżył jeszcze. 

Wiadomo to nie demon prędkości ale bez tragedii. Jak jest z turbobenzyną nie wiem ale osobiście nawet nie brałem Tce pod uwagę szukając auta używanego. Może jakbym miał od nowości to co innego

- nic dodać i nic ująć. Ja bym dodał tylko tyle, że biegi są po prostu "krótkie". gdyby były dłuższe to zestawienie dla większości kierowców - niemal idealne (cena / jakość / spalanie / dynamika) - patrząc tylko wyłącznie jako na wolnossącą benzynę. 

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejmacku Wybór należy do Ciebie :-) Każdy z nas podpowiada co uważa za stosowne.

@blake to oczywiste i nie podlega dyskusji, że turbo diesel ma większy moment ale trzeba umieć się z nim obchodzić. Nie nadaje się na krótkie miejskie odcinki i nie opłaca przy przebiegu 8-10 tysięcy rocznie. Szybciej zakatujesz turbo, EGR, DPF czy wtryski nim się będziesz cieszył z dynamicznej jazdy. Diesel nie lubi gdy nie jest w stanie osiągnąć właściwej temperatury pracy, gdy się go nie rozgrzewa spokojnie i nie studzi po jeździe.

Z tymi biegami to pojechałeś... Skrzynia jest krótka ale biegów nie trzeba zmieniać co chwilę czyli tak jak strzałki podpowiadają. 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie przełożeń to zmieniając biegi w 1.6 w okolicy 3000-3100 obrotów jedzie się całkiem fajnie. 1 - ruszenie, 2 - 30 km/h, 3 - do 50, 4 - do 70, 5 - do 90, 6 - powyżej. Faktem jest, że pod stromą górkę jadąc 100 na 6 trzeba zredukować na 5.

Ja tam jestem zadowolony i się przyzwyczaiłem mimo, że mam porównanie do MII 1.5 101 KM, a na codzień jeżdżę dieslem Toyoty 1.6 110KM (torpeda).

@maciejmacku nie wydawaj wszystkiego tylko zostaw coś na pierwsze wydatki, które są zawsze. Lepiej kupić starszy rocznik w lepszym stanie i wyższej cenie, niż nowszy i bardziej wyeksploatowany za mniejsze pieniądze.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz diesla i koniec, jesteś w tej sytuacji co ja 4 miesiące temu, chyba, że chcesz żeby Ci się śniło i dokładnie tak samo całe oszczędności miałem na auto, oczywiście na podstawowe wymiany podzespołów też miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam megane III phI hb z 2012 ,ma silnik 1,6 16v i przebieg 42.tys km. Wcale się z tym nie zgodzę że auto jest słabe ,a silniki 1,6 benzynowe były chyba najbardziej udane .Niema co się oszukiwać ciężko będzie ci znaleźć diesla kombi z małym przebiegiem  i do tego z Niemiec .Tam kombi  służą przeważnie do zarabiania , a nie do jazdy po bułki czy w niedziele do kościoła .Używany diesel może się okazać droższy w trakcie eksploatacji  .Bo takie auta często gęsto mają połowę większe przebiegi jak podczas  sprzedaży w Polsce .Zgadzam się z kolegą pbet że auto daje dużo przyjemnośći z jazdy.Co byś nie kupił zawsze będzie dylemat a może inne trzeba było.

Edytowane przez woker30
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązniem autora tematu jest wersja 2.0Tce +LPG , bedzie szybko , tanio w ekspolatacji i komfortowo . Tylko trzeba dużo czasu na znalezienie dobrego egzemplarza zwłasza w kombi,  i cena to jakieś 130% ceny 1.5dci.  Ja nie znalazłem tekiej i kupiłem 1.9dci (130KM) i jestem zadowolony  a też się przesiadałem z benzyny N/A 177KM.
1.6 i 1.5 nie brałem wogóle pod uwagę.  W dieslu możesz zrobić program (1000zł) i będzie dużo lepiej w wolnossącej benzynie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja się wypowiem subiektywnie :-)

Mam porównanie:

M3 HB 2010 1.6benz 110 6-biegów - moich rodziców

M3 HB 2013 1.5dCi energy 110 6-biegów - mój

- dCi duuużo lepsze na trasę, moment obrotowy robi swoje

- po mieście porównywalne

- dCi skrzynia biegów świetnie zestopniowana (oraz 120kmph = 2000RPM), benzyna skrzynia słabo zestopniowana

- przyjemność z jazdy (jak na auto ~100KM): 1.5dCi na 5-, 1.6benzyna na 3+ (w skali 2-6)

- spalanie średnie z 50kkm - 5.25 dCi, ~7.5 benz

 

Nawet moja matka która na codzień jeździ 1.6b, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów 1.5dCi stwierdziła, że 1.5 jeździ lepiej. Tyle że ona jeździ głównie po mieście krótkie dystanse, więc dCi byłoby dla niej bez sensu.

Na miasto do <10kkm rocznie brałbym 1.6b, a przy trasach i >10kkm 1.5dCi, lub 2.0dCi/TCe ale to inne pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z tymi biegami to pojechałeś... Skrzynia jest krótka ale biegów nie trzeba zmieniać co chwilę czyli tak jak strzałki podpowiadają.  

dzięki, nie wiedziałem, teraz moje życie będzie inne  :P

poza tym 6 już się czuje przy 80 km, że trzeba wrzucić bo już jest ponad 3 tys obrotów na 5. A co do silnika to wg mnie fajnie chodzi i nie ma problemu aby go wkręcać do 4500 tys czy nawet więcej jak niekiedy trzeba. To duży plus. Oczywiście sytuacje sporadyczne ale problemu nie ma z tym.

 

Niestety ale uwierz, że jeżdżę trochę samochodami i w większości 6 jest od około 100-110 km i dzięki temu jedziemy szybciej i ciszej. Bo jeśli 6 w megane zaczyna się znacznie poniżej to oczywiste jest, że przy wyższych prędkościach obroty będą zdecydowanie większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!