Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w wyborze


maciejmacku

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej pewny na 100%. Auto było krajowe i od pierwszego właściciela. Od nadziania się na handlarza tylko takie biorę pod uwagę gdy szukam nowego choć kosztują więcej niż od zrozpaczonego "Niemca".

Auta z turbo nie są złe, tylko nie do jeżdżenia w koło komina i właściwie traktowane od nowości będą służyć bezawaryjnie długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maciejmacku napisał:

Coraz bardziej schylam się ku Lagunie po Waszych opiniach na temat 1.4tce

Brawo Ty! ;) jeśli zniechęca cię długość Laguny, poszukaj wersji liftback (10cm krótsza od grandtour).

Jeździłem przez półtora roku Qashqai'em z tym silnikiem 2.0 140KM. Obecny użytkownik tego Nissana dobija już do 200 tys km, brak poważnych awarii.

Jedno co warto zaznaczyć - 2.0 chyba słabo toleruje LPG, ale przy przebiegach rzędu 10 tys na rok chyba LPG nie jest konieczny.

8 godzin temu, pbet napisał:

Obawiam się, że te 2 litry w Lagunie będą zachowywać się podobnie przy pełnym obciążeniu jak 1.6 w Megi

Chyba jednak nie. Różnica w masie tych samochodów to ok. 10%, a w mocy >25%, moment obrotowy też na korzyść 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo ja! :-D LPG jest bez sensu w moim przypadku. Szkoda tylko, że Megane podoba mi się bardziej od Laguny, ale coś za coś. Chciałem mieć turbobenzyne, wyszło jak zwykle hehe. Boję się tylko drogich części, bo segment D jest trudniejszy w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciejmacku napisał:

Boję się tylko drogich części, bo segment D jest trudniejszy w utrzymaniu.

Z tego właśnie względu ja nie zdecydowałem się na Lagunę. Miałem okazję niebywałą, wziąć wiarygodną 2.0 dCi, 2011.12, wersja Initiale Paris z 52 000 km przebiegu, kombi. Pierwsza rzecz, to opony - 17". Pewnie, że można zmienić na 16", no ale takie były oryginalne (i były już felgi). Wiek - Laguna byłaby starsza niż Megane. No i wspomniana wielkość auta - Laguna jest dużym samochodem, dla mnie wystarczy kombi 4,5 metra. Inna sprawa, że za tą wielkością nie idzie pojemność bagażnika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciejmacku napisał:

Brawo ja! :-D LPG jest bez sensu w moim przypadku. Szkoda tylko, że Megane podoba mi się bardziej od Laguny, ale coś za coś. Chciałem mieć turbobenzyne, wyszło jak zwykle hehe. Boję się tylko drogich części, bo segment D jest trudniejszy w utrzymaniu.

 

Zarówno MIII, jak i zwłaszcza LIII to modele, w których Renault za punkt honoru przyjęło bezawaryjność i solidność. Co w dużej mierze wynikało z wpadek z Laguną II, ale pewnie tą historię znasz. Renault na starcie dało na LIII gwarancję na 3 trzy lata / 150 tys km co jak na tamte czasy było bardzo hojne (zresztą do dziś większość europejskich producentów daje dwa lata). 

Laguna jest dość prostą konstrukcją - np. z tyłu ma belkę skrętną zamiast wielowahacza. Osobiście pod kątem usterkowości mniej obawiałbym się też wolnossaka niż wysilonego turbo. Ale oczywiście przy używkach największe znaczenie ma pewność i zaufanie co do konkretnego egzemplarza.

Dokuczają głównie pierdoły typu kiepskie spasowanie i trzeszczenie plastików albo skrzypiące przy składaniu lusterka czy miękki lakier.

Nawet niemiecka prasa nie narzeka ;)

http://www.auto-swiat.pl/uzywane/uzywane-renault-laguna-iii-zasluguje-na-lepsza-opinie/8h7nxc

 

Natomiast konwil  ma rację, że Megane kombi mimo mniejszego nadwozia nie odstaje od Laguny pod kątem przestrzeni pasażerskiej i bagażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ari1979 napisał:

Natomiast konwil  ma rację, że Megane kombi mimo mniejszego nadwozia nie odstaje od Laguny pod kątem przestrzeni pasażerskiej i bagażowej.

 

Dlatego na początku byłem za MIII, ale niektórzy źle się wypowiadali na temat 1.4TCe i zwątpiłem. Megane podoba mi się bardziej, szczególnie w nadwoziu kombi, jeśli wybrałbym LIII, to raczej hatchback - kombi jest za długie.

 

Jak wygląda sprawa silnika Laguny w wersji poliftowej po 2011r.? Jakaś różnica?

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale pojemność, moc, moment zostały bez zmian. Jakieś zmiany zapewne potrzebne były, żeby spełnić obowiązującą wówczas normę Euro5.

 

Tu jest jeszcze całkiem kompetentny artykuł:

http://autokult.pl/26389,uzywane-renault-laguna-iii-2-0-16v-2007-2014-poradnik-kupujacego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś jest w stanie czy ten silnik jest tak samo dobry jak przed liftem? (kod nowego: 2.0 16v e85 eco2)

 

Jeszcze ciekawi mnie jak jest z silnikiem 2.0T 170, jego spalaniem i ze skrzynią automatyczną. Byłbym wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 T z automatem jest bez sensu raczej bo osiągi masz prawie takie same jak  w wersji wolnossącej a w mieście to Turbo z automatem to łyknie conajmniej 13l/100km.
Popytaj na forum Laguny, ale według mnie to albo 2.0 N/A albo 2.0Dci który jest niezawodny, Fapy w Renault są w porządku więc jak znajdziesz dobry egzemplarz to diesla nie ma się co bać.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wyżej, przymierzałem się do 2.0 dCi - silnik naprawdę wygląda fajnie, 400 Nm momentu wygląda jeszcze fajniej. Do tego łańcuch rozrządu. W zasadzie w Internecie, jak i od użytkownika, od którego chciałem kupić auto - brak jest negatywnych opinii i nie słychać o dużych problemach. Ja to bym taki silnik chciał mieć w swojej Megane III :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel to zawsze było moje marzenie, ale przy rocznych przebiegach 10tys. km głównie w mieście jest nieopłacalny. Nie ukrywam jednak, że moment obrotowy i przyśpieszenie z dolnych obrotów, to jest to co lubię :-D dlatego myślałem myślałem o 1.4TCe, ale padnie chyba na Lagunę 2.0 140 wolnossący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Laguny dziękuję za Wasze opinie nt 2.0 dCI i je potwierdzam ;)

Ale fakt, że przy permanentnych krótkich, miejskich trasach i niedogrzewaniu silnika, diesel może się zbuntować. Ja jeżdżę dużo i większość w trasach, przy 8-10 tys rocznie wybrałbym benzynę 140KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak patrzę na ogłoszenia, to diesle niestety są dużo lepiej wyposażone i w lepszych wersjach, np. GT. Będę musiał dobrze poszukać benzyny w fajnej wersji po 2010r. z ksenonami. Nawet ceny benzyny są wyższe od diesla :-D

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam że lekko zgłupiałem. Myślałem o Megane III Grandtour w benzynie 2.0 180 km lub zachipowanym 1.4 130 i ewentualnym montażu lpg, ale ceny egzemplarzy są dość wysokie do tego ilość modeli jest tak mała że zacząłem oglądać diesle - i okazuje się że mają zadziwiająco dobre opinie, szczególnie 1.6 dci 130 km.  Do tego 320 Nm robi wrażenie. Teraz kolejną noc spędzę nad czytaniem opinii i robieniem zestawień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!