Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w wyborze


maciejmacku

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mylisz Fluence z Fabiedą ;)

A poważnie - właśnie dlatego pisałem o wersji poliftowej, która bardzo upodobniła się do Megane, poszukaj zdjęć/opisów w necie. Ph2 ma m.in. właśnie ten sam przedni pas, od frontu Fluence Ph2 i Megane Grandtour Ph2 wyglądają identycznie. Podobna sytuacja z deską rozdzielczą i zegarami cyfrowo-analogowymi. Dodatkowo na liście wyposażenia pojawiły się elementy, które wcześniej były zarezerwowane dla Megane, np. R-Link czy HandsFree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie, faktycznie, Fluence trochę lepiej wygląda, co nie znaczy, że jest dobrze. Ogólnie uważam,  że przod MIII po lifcie wygląda mniej ciekawie. Coś stracił z charakteru, ledwo wyróżnia się na tle innych aut. Fluence wygląda spójniej z nowym przodem, ale nadal bardzo emerycko. Ale to tylko moje zdanie.

Edytowane przez Testral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 18:27, airbites napisał:

Ale możesz poszukać Fluence  GT2 2 litrowy silnik o mocy 190 KM i 300 Nm i prędkość max 222 km/h i 8 sekund do setki.

to jest w ogole cos takiego ???

 

:lapka:

Regulamin pkt. 5.6 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A GT to nie tylko i wyłącznie 2.0 benzyna, 220 KM? Z innym silnikiem to raczej GT Line.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu, to zgoda; chyba były też w fazie III (ostatni lifting). Co do zegarów, to po tygodniu się przyzwyczaiłem do cyfrowego prędkościomierza :-) Ale wolałbym "normalne" wskaźniki poziomu paliwa i temp. silinka, a to chyba jest w tych sportowych zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predkościomierz mi osobiście się podoba, wskaźnik temp. i paliwa mógłby być standardowy. Szczególnie paliwa. Jakoś cały czas się obawiam, że kiedyś mnie ta elektronika oszuka i się zdziwię :-)

Dnia 12.08.2017 o 15:42, maciejmacku napisał:

A jak wygląda sytuacja obrotów w 1.6 110? Np. 3000rpm na 6 biegu? Bo im większe obroty tym będzie głośniej. Nie chcę powtórki jak w mojej Maździe.

4 bieg + 3000 obrotów = 70 km/h

5 bieg + 2500 obrotów = 71 km/h

5 bieg + 3000 obrotów = 85 km/h

5 bieg + 3500 obrotów = 100 km/h

6 bieg + 2500 obrotów = 90 km/h

6 bieg + 2750 obrotów = 100 km/h

6 bieg + 3250 obrotów = 116 km/h

6 bieg + 3500 obrotów = 125 km/h

6 bieg + 3750 obrotów = 135 km/h

6 bieg + 3875 obrotów = 140 km/h

6 bieg + 4000 obrotów = 144 km/h

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!