Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w wyborze


maciejmacku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Odradzałbym zdecydowanie silnik 2.0 16V M4R, to nie jest sławetny 2.0 F4R !

M4R to silnik Nissana z którym jest sporo kłopotów, sam kiedyś wahałem się między 2.0 M4R, a 1.4TCe. W M4R są bardzo wrażliwe gniazda zaworowe, kłopotliwa i droga regulacja zaworów oraz urywające się zawory doprowadzające do kompletnego zniszczenia silnika, kłopoty z budżetowymi instalacjami LPG.

Uważam, że po 2007 roku skończyły się kultowe silniki, sławetny 2.0 F4R 136KM i 1.6 K4M 110KM z domieszką Nissana to już nie to co było wcześniej. W 2.0 i 1.6 przedwcześnie zużywały się pierścienie tłokowe i silniki brały olej, uszczelniacze zaworowe podobnie, awaryjny wariator zmiennych faz rozrządu, który wkręcał się w rozrząd niszcząc silnik i urywające się zawory jak w M4R. W dci obracające się panewki, drogie wtryskiwacze, dziury w tłokach, pękające wały i dziury w blokach po wyjściu korbowodu.

Obecne 2.0T i 2.0TCe to nadal F4R, ale turbiną F4RT (170-275KM) w Megankach nie jest ich za dużo i są drogie w zakupie, są głównie w GT i RS. Wersje do 200KM, są teoretycznie niezniszczalne, problemy zaczynają się powyżej 200KM, pękające wały, szybkie zużycie sprzęgieł i kół dwu masowych, które nie są tanie, wiem bo sam musiałem wymienić w GT.

 Spalanie wprost proporcjonalne do ilości mocy, przy dynamicznej jeździe 15-18/100 w mieście, 13,3 udało mi się zrobić przy umiarkowanej jeździe po mieście, a na autostradzie 9-11/100 140-160km/h czasem 2xx ;-)

Panowie sprawność wszystkich silników zależy sposobu jazdy i dbałości o jego płyny eksploatacyjne, nawet 2.0TCe można zajechać na śmierć !

Należy też się  liczyć z tym, że przy zakupie auta o przebiegu ~150kkm, trzeba będzie wymienić sprzęgło, docisk, zrobić rozrząd, mogą być zużyte pierścienie, uszczelniacze zaworowe i różne inne elementy silnika o których pisałam niezalezienie czy jest to dci, TCe czy któryś z wolnossaków i trzeba się liczyć z wydatkami.

Wiele osób w Polsce jak i za granicą przestaje w pewnym momencie serwisować auto, bo chce je w niedługim czasie sprzedać.

 

       

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylni zderzak jest od GT/GTline, a to nie jest GT, ani GTline, ponadto czujniki cofania są zawsze w kolorze, a tu są czarne, mogę zasugerować, że coś się z tyłu działo.

A może takie niepozorne Kombi ;-)

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-full-opcja-i-wl-z-polskiego-salonu-rs-gt-ID6z3S1M.html

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaanie, jak ktoś ci dołożył zderzak od GT, to tylko go po rękach całować, bo jest świetny. Może miał przycierkę, lub lekką stłuczkę i połamał oryginalny a za kasę z ubezpieczenia kupił używkę od GT.  Jeżeli nie będzie tam śladów jakiejś większej kolizji, to potraktuj to jako miły bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 do gazu jak najbardziej, tak jak 1.4TCe, w 1.2TCe też można, ale jest wtrysk bezpośredni paliwa niestety instalacja jest o 50% droższa i podczas jazdy jest 5-10% dotrysku paliwa, natomiast 2.0 16V M4R nie polecam tego silnika, a tym bardziej do LPG. 

 

Testral ma rację, jeśli nie było tam wielkiego dzwona to można się nad tym pochylić i potargować się, sprawdzić tylną i tylne boczne szyby czy są z tego samego roku, nawiasem fajnie wygląda z tym zderzakiem, wydaje mi się, że kiedyś widziałem M3 Kombi z dyfuzorem i lufą wydechu po środku od RS-a ;-)

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.08.2017 o 14:52, karolaa napisał:

Wydaje mi się, że spalanie dla TCe mocno zostało zaniżone. Nie wydaje mi się żeby dwulitrowa benzyna na gazie spalała 8l średnio.. bardziej 10, ale niech sie wypowiedzą Ci co maja 2.0TCe z gazem

Dobry diesel wyjdzie taniej dopóki się nie zepsuje...:)

 

Mam autentyczne porównanie spalania LPG vs. ON, dla mojego Scenika 1,4TCe ~162KM i Nissana Quashqai 1.5dci ~124KM, trasa do Chorwacji i z powrotem 2350km, głównie autostrada po cztery osoby w jednym i drugim aucie, jazda obu aut odbywała się w tym samym czasie i przy jednakowej prędkości.

Diesel spalił 6,8 ON/100, benzyna spaliła 10,57 LPG/100, co ważne pomiar w obu autach został wyliczony wg. ilości wlanych paliw, a nie wg. wskazań komputerów ! Komputer w Nissanie zaniżył spalanie o 0,6/100. Ostateczne podliczenie kosztów paliw (Polska, Czechy i Chorwacja) wykazało, że przejazd dieselem okazał się droższy o prawie 45%.

Podobną trasę pokonała w innym czasie nasza Megi Coupe GTline 1.4TCe ~158KM, dwie osoby + bagaż i wyszło 9,22 LPG/100

Mam jeszcze jedno porównanie LPG vs. ON dla Opla Zafiry Taurer 1.4T z LPG ~146KM i Opla Insygnia 2.0CDTI 130KM, 4os. w każdym aucie, identyczna trasa, LPG wyszło 10,76/100, a ON wyszło 6,68/100.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2017 o 22:23, witman napisał:

W M4R są bardzo wrażliwe gniazda zaworowe, kłopotliwa i droga regulacja zaworów oraz urywające się zawory doprowadzające do kompletnego zniszczenia silnika, kłopoty z budżetowymi instalacjami LPG.

 

Trochę  kolega  się   zapędził.  W  1,4 TCe  jest  taka  sama   regulacja  luzów zaworowych  jak  w  M4R  .

 Luzy  w  tych  silnikach  reguluje  się  przez;

  • zamianę szklanek miejscami,

  • szlifowaniem części wewnętrznej szklanek(setne części mm),

  • zakup szklanek o właściwej grubości .

Podstawową  czynnością  w  tych  silnikach  jest kontrola luzów zaworowych i dopiero ich niewłaściwe wielkości determinują regulację .

Przy prawidłowo dobranej i zestrojonej instalacji,  właściwym jakościowo paliwie gazowym,  zużycie gniazd  i  zaworów  będzie analogiczne jak przy zasilaniu benzyną. Najważniejszą   rzeczą   jest   kumaty   instalator,  blisko  domu .  Nie  jest  konieczna  lubryfikacja  gniazd   zaworów 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witman napisał:

 

Mam autentyczne porównanie spalania LPG vs. ON, dla mojego Scenika 1,4TCe ~162KM i Nissana Quashqai 1.5dci ~124KM, trasa do Chorwacji i z powrotem 2350km, głównie autostrada po cztery osoby w jednym i drugim aucie, jazda obu aut odbywała się w tym samym czasie i przy jednakowej prędkości.

Diesel spalił 6,8 ON/100, benzyna spaliła 10,57 LPG/100, co ważne pomiar w obu autach został wyliczony wg. ilości wlanych paliw, a nie wg. wskazań komputerów ! Komputer w Nissanie zaniżył spalanie o 0,6/100. Ostateczne podliczenie kosztów paliw (Polska, Czechy i Chorwacja) wykazało, że przejazd dieselem okazał się droższy o prawie 45%.

Podobną trasę pokonała w innym czasie nasza Megi Coupe GTline 1.4TCe ~158KM, dwie osoby + bagaż i wyszło 9,22 LPG/100

Mam jeszcze jedno porównanie LPG vs. ON dla Opla Zafiry Taurer 1.4T z LPG ~146KM i Opla Insygnia 2.0CDTI 130KM, 4os. w każdym aucie, identyczna trasa, LPG wyszło 10,76/100, a ON wyszło 6,68/100.

 

 

W analogicznych warunkach (4 os + bagaż, trasa do Chorwacji i spowrotem, ok 3000 km) moja MIII @127KM spaliła niecałe 5,8 l/100km. Głównie autostrada 140km/h.

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

 

Trochę  kolega  się   zapędził.  W  1,4 TCe  jest  taka  sama   regulacja  luzów zaworowych  jak  w  M4R  .

 Luzy  w  tych  silnikach  reguluje  się  przez;

  • zamianę szklanek miejscami,

  • szlifowaniem części wewnętrznej szklanek(setne części mm),

  • zakup szklanek o właściwej grubości .

Podstawową  czynnością  w  tych  silnikach  jest kontrola luzów zaworowych i dopiero ich niewłaściwe wielkości determinują regulację .

Przy prawidłowo dobranej i zestrojonej instalacji,  właściwym jakościowo paliwie gazowym,  zużycie gniazd  i  zaworów  będzie analogiczne jak przy zasilaniu benzyną. Najważniejszą   rzeczą   jest   kumaty   instalator,  blisko  domu .  Nie  jest  konieczna  lubryfikacja  gniazd   zaworów 

 

 

 

To, że są szklanki wszyscy wiedzą, pisałem o słabych gniazdach zaworowych w 2.0  M4R i urywających się zaworach.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I tak wydaje mi się coś za tanio jak na ten rocznik, silnik, przebieg, pochodzenie (pewnie PL) i pewną historię. Te silniki trzymają cenę. Jeśli faktycznie nic się nie działo to wziąłbym ją pod uwagę przy poszukiwaniach. Tempomat jest, klima też, co więcej potrzeba. Jeśli w pakiecie jest "święty spokój" to wg mnie warto rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!