Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyjąć plastikowe obudowy ze zdezaka, zeby móc wymienic żarówki podświetlenia tablicy rozdielczej?? (Megane classic 98')

 

Szukałem wskazówek w instrukcji WKŁ, ale tam tylko piszą:

* wyjąć lampę naciskając na zatrzask mocowania

* zdjąć pokrywe lampy i wymienić żarówke

* zamontować lampe

 

Na nic mi sie ta instrukcja się nie przydała, lampa ani drgnie. Naciskałem, podważałem a wychodzic nie chce :shock:

Przede wszystkim nie chce niczego połamać dlatego prosze o pomoc

 

Tak to wygląda:

post-173-1172145124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, troche się ruszy ale dalej nie ma szans, jakby cos ja blokowało.

Tak sie zastanawialem czy moze nie trzeba zdemontować razem z tym czarnym plastikiem, który jest dookoła tego klosza, ale też mocno siedzi i nie chce sie dać wyjąć... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po poł godziny kombinowania udało mi sie zdemontować tą lampke.

Wczesniej męczyłem sie tylko tą z lewej strony, nie chciała wyjść, troszkę ją porysowałem na krawędziach, dlatego tej drugiej nie ruszałem, żeby jej tez nie porysować.

 

Przed chwilą własnie zdemontowałem prawą - podważyłem z prawej strony (nie z tej gdzie jest otwór tylko z drugiej strony), poszło lekko w dół. Potem tak samo lewą strone lekko podwazylem plaskim cienkim srubokretem i juz ją miałem w ręce.

Okazało sie, że lewa lampa, z krórą miałem problemy maiła zbyt mocno wygięty zatrzask (blaszka). Pewnie to sprawka poprzedniego własciciela - wepchnął na siłe z uszkodonym zatrzaskiem. Musialem wyrwac "na chama" (udało sie bez żadnych szkód :mrgreen: )

 

Wygiołem blaszke/zatrzask tak samo jak w prawej lampce, która wyszła bez problemu i jest jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!