Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Bravo8

Scenic II phI Dziwne zachowanie dziennych świateł LED

Recommended Posts

Bravo8    0
Witam

Renault Scenic II, 1.6  .  Założyłem w mojej Reni dzienne światła , które automat mają wbudowany w sobie. Oczywiście żadna marka , no name. Podłączyłem je wg. instrukcji z forum, tzn. zasilanie plusa
do tablicy bezpieczników pod 5H a sterowanie pod postojowe na 7A. Do tego celu dokupiłem tzw. bajpasy żeby wyprowadzić kable . Generalnie światła palą ale czasami zachowują się dziwnie, bo albo oba mrugają jednocześnie tak jak na choince , albo nie chcą się włączyć  .  Wyłączę zapłon i włączę ponownie i jest ok . Dziwne jest to że dzieje się tak równocześnie z obiema lampami. Okablowanie jest polutowane , wiec nie ma bata prąd musi przechodzić . Myślałem może że to te bajpasy , ale siedzą ciasno w gniazdach. Nie wiem , może te światła dają za duże obciążenie i komputer świruje .
W celu sprawdzenie jak wepnę się bezpośrednio po akumulator to palą za każdym razem. Może ten plus podłączyć w inne miejsce, ale zależy mi na tym żeby jak wyłączę zapłon to żeby w ten sposób odcinać zasilanie od ledów. Macie jakiś pomysł co jest nie tak ?

Pozdrawiam

woker30    1

Może masa (-) nie łączy . 

mrarek    83

Tylko czekać aż taki szajs narobi problemów w elektronice.

Jak podłączyłeś w skrzynce? Na stałe czy pajęczyna? Mrugają jakoś regularnie czy nieregularnie?

Jak długo masz je zamontowane?

Bravo8    0
Posted (edited)

Mam je od miesiąca . W skrzynce mam je podpięte poprzez bajpasa na dwa bezpieczniki, pod 5H i 7A , wg. rysunku z przypiętego postu wyżej. Właśnie przed chwilą zauważyłem że jak włączę kierunkowskaz to ledy mrugają razem z nim.  Jakieś 1,5 roku miałem ledy z automatem zewnętrznym gdzie ten był podłączony bezpośrednio do akumulatora + i - , a sterowanie od postojowych. Minusem takiego rozwiązania jest to że automat jest cały czas po napięciem i niestety po 1,5 roku zaczął fiksować, światła cały czasz świeciły po wyłączeniu zapłonu. Ale oprócz tej awarii to ledy naprawdę pięknie się spisywały. To były te;

http://allegro.pl/super-mocne-swiatla-do-jazdy-dziennej-led-leadhome-i5607009434.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTE2NzgwMjQAMjk0ODE0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=86d67c7d-5328-4024-be3f-1e6dddb3cebc

Ps. może jest inne miejsce gdzie można podłączyć tzw. plus po zapłonie omijając bezpiecznik 5H ?

Edited by Bravo8

Colt1255    0

Walka z jakimiś chińskimi LED'ami których jakość własnie widzisz jest dla mnie czymś niepojętym.