Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

komunikat skontroluj układ wtrysku paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! Od momentu kupna zrobiłem samochodem 27tys. i  nic nawet nie pierdło do dzisiejszego wyjazdu na Chorwację. Przejechałem 15 km i wywaliło mi komunikat "Skontroluj układ wtrysku paliwa". Przejechałem kolejne 50 km komunikat nie zniknął a auto było dynamiczne. Postanowiłem poszukać mechanika przed przekroczeniem granicy ze Słowacją (ceny euro). Znalazłem warsztat choć było późno panowie zerknęli na problem i po podpięciu kompa stwierdzili, że to czujnik temperatury spalin. Podmienili  go z inną używką ale ten jak i poprzedni wskazywał temperaturę 100 stopni i ta wartość cały czas się nie zmieniała (dziwne!!!). Ale jednoznacznie powiedzieli wymienić czujnik. Niestety,  musiałem zawrócić przed granicą i udać się do najbliższego serwisu  i tak też uczyniłem. Pojechałem na najbliższy parking, na którym się przespałem do rana. I tu jeszcze mając nadzieję, że pojadę na wymarzone wakacje podjechałem z rana do ASO,  gdzie stwierdzono to samo, ale serwis takiej części nie miał, więc musiałbym czekać ze dwa dni. Zacząłem na własną rękę szukać, ale również  bez skutku. Postanowiłem  wrócić do Tychów i dać się do  mojego mechanika. Za wymianę wziął się drugiego dnia bo temat zapodałem mu w sobotę przed południem. Wspomniany wcześniej czujnik nie został przez niego wymieniony, gdyż był bardzo mocno zapieczony i jest ryzyko, że go urwie co się wiąże z dużymi kosztami. Zostałem zmuszony szukać  innego warsztatu i go znalazłem. Zostawiłem auto do diagnozy. Rano dzwoniąc dowiedziałem się, że to nie czujnik temperatury spalin lecz przepływomierz powietrza (cena po znajomości 400z) może powodować ten błąd. Udałem się po tą część do sklepu zdając sobie sprawę, że mogą mi go nie przyjąć. Zakomunikowałem mechanikowi, by wkładał go ostrożnie. Niestety i tym  razem  wykluczono przepływomierz. Wskazano na błąd instalacji elektrycznej. Problem nie rozwiązany a ja z moim urlopem zostałem w domu. Czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!