Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

I to chyba dobry pomysł z tą prasą.

Renault po latach stawiania na design i bezpieczeństwo ostatnimi czasy próbuje nasilać działania w sprawie niezawodności swoich produktów (patrz ostatnie rankingi ADAC itp).

Jasna i klarowna postawa producenta w sprawie ewidentnego błędu konstrukcyjnego silnika 1,6 16V pomogłaby budować opinię o marce, i może odebrałaby argumenty tym wszystkim którzy twierdzą, że nie należy kupować samochodów na F...

 

EDIT <ok> żeby było wszystko jasne, od 10 lat jeżdżę Renuśkami, i mimo że mam teraz problem z KZFR to nic nie wskazuje na to, żebym miał w przyszłości jeździć czymś innym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no niestety...mnie przekonywało sporo osób, a raczej odwodziło od zamiaru kupna Francuza, ale byłem betonowy i się nie dałem. Teraz kłądę uszy po sobie i przyznaje im rację, a oni się tylko smieją Choć nie rpzeczę, że jestem jednym z nielicznych, którtym trafiłsię felerny model. Ale nawet jeśłi, to aż tylu tych felernych egzemplarzy nie ma prawa byc.

 

Następny będzie chyba Volvo. Naprawiam moje 'żelazko", sprzedaję i kupuje nowy samochód, na gwarancji, żeby juz never ever nie mieć tylu problemów z odwiedzaniem serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie w dniu dzisiejszym dowiedziałem się, że mam do wymiany KZFR. Zaproponowano mi rabat 18%, ale i tak gościu zaśpiewał 2200PLN. Czy pokrycie 50% kosztów z RP należy załatwiać osobiście czy może to zrobić za mnie serwis (coś takiego zaproponował mi serwisant).

 

Co do apelu to oczywiście się przyłączam.

 

PS. W ten sam sposób, czyli 50% ceny zaproponowano mi przy padnięciu jednej z cewek i wymianie wszystkich. Widać RP takie ma metody i w takim a nie innym kraju żyjemy. Szkoda ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi rabat 18%, ale i tak gościu zaśpiewał 2200PLN.
Drogo coś... Taka naprawa powinna kosztować ok. 2000 zł - przed rabatem i zniżką
Czy pokrycie 50% kosztów z RP należy załatwiać osobiście czy może to zrobić za mnie serwis (coś takiego zaproponował mi serwisant)
Nie 50 % - tylko różnie. Mnie zaproponowali 80 %. Podobno zależy to od rocznika, przebiegu i stopnia dotychczasowego zaangażowania w przeglądy w ASO.

WIęcej poczytaj w temacie <ok>http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..

Nie wiem dlaczego, ale mam zablokowany dostep do forum ze swojego domowego serwera...

Cos zrobilem nie halo ? Czy to tylko taki zbieg okolicznosci?A w ASO dziwnym trafem zniknely ostatnie faktury napraw.....

 

Jak mawiają - z systemem nie wygrasz.....Obawiam sie o swoje zdrowie psychiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o faktury poprzedniego wlasciciela, na podstawie ktorych maja podbic historie przegladow...

 

[ Dodano: 2008-06-02, 23:05 ]

Renault Polska poczuło smród.

 

UOKiK wysłał już wstępne zapytania dotyczące wady KZMR. W tej chwili przygotwują si do kontroli.

 

Dzis RP dzwonilo do mnie, żeby może jednak załagodzić sprawę i naprawić mi KZFR na swoj koszt, mimo, ze gwarancja juz dawno sie skonczyla.

 

A zatem skutkuje. KTos jeszcze ma odwage dołączyć się do skargi na Renault Polska? ANONIMOWEJ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Chętnie udzielę swojego poparcia, tym bardziej że "o zgrozo" moje KZFZ właśnie w tym tygodniu zaczeło wydawać dźwięki jak zmutowany grzechotnik.

Mam Megane II 1,6 z 2003 z przebiegiem ok 50000 tys zakupione w salonie. W pełni się zgadzam ,iż usterka tego podzespołu nie jest wypadkiem losowym związanym ze zmęczeniem materiału a kolejną chorobą wieku dziecęcego Megane która w tym przypadku

daje o sobie znać po pewnym okresie pozornego "zdrowia".

Mimo małego przebiegu auta zbliża się czasowy okres wymiany rozrządu .W mojej ASO całą imprezę łącznie z wymianą KZFR i pompą wodną (nie wszyscy o tym wiedzą) podliczyli na 2500 zł. :shock:

Chwilowo zaciskam zęby i staram się nie słuchać tego grzechotania przy uruchomianiu silnika a w między czasie szukam alternatywnego rozwiązania .... :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam do wymiany koło zfr z tym, że mam gorszy problem bo samochód był przyprowadzony z Francji, ma przebieg 46000km i nie mam faktury 2 przegłądu rocznik2003 i po krzyku w serwisie powiedzieli, że bez tego nic nie załatwie 0 ulgi. Jeśli macie jakąś radę to prześlijcie mi na meila [email protected] gdzie poza serwisem kupić taniej kzfr i z jakim nr serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również już jestem po. Moje KZFR kosztowało 684PLN (478 505) minus 18% promocji + robocina.

Sam zażądałem wymiany KZFR ze względu na grzechotnika pod maską którego miałem juz szczerze dość. Cała reszta czyli paski, pompa i wymiana odbyła się przy okazji wymiany kompletu rozrządu po 115kkm na poczatku maja tego roku. Ogólnie jest OK z wyjatkiem ceny.

Dla poprawy samopoczucia zabrałem swoje "walnięte" KZFR do domu . Jak będę miał chwilę luzu pooglądam co też tak rzęziło w trakcie rozruchu. Fakturę jako dowód wymiany posiadam.

Jak i pozostali uważam że 5 lat eksploatacji KZFR i koło do piachu to jest plama na honorze producenta i :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie poza serwisem kupić taniej kzfr i z jakim nr serii
Na fakturze z mojej naprawy koło kosztuje 601,33 zł netto i ma numer 7701478505. W innym topiku ktoś podawał numery części (bo są chyba trzy rożne) - należy się wystrzegać takiego z 079 (bodajże) na końcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!