Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowe KZFR ,w piątek będe miał wymienione i mam nadzieje ze to pomoże,ze grzechotanie zniknie.Jeśli nie to sam nie wiem ,może to elektrozawór?

 

Dodano: 30 lip 2015 - 17:10

Coś mnie dziś, ruszyło i odkręciłem elektrozawór żeby przeczyścić i sprawdzić czy to on nie jest czasem winowajcą.Problem w tym ze rozleciała mi się ta siateczka na pół, jest w dwóch częściach. Może ktoś ma taką siateczkę do sprzedania.Sprawdzę elektrozawór i jeśli będzie ok to może bym odkupił od kogoś samą siateczkę.A może ktoś ma elektrozawór w dobrej cenie do sprzedania albo namiary na taniego dostawce? Stanie się coś jak będę jeździł kilka dni bez tego filterka czarnego z siateczką?

Zawór przeczyszczony. Odbija ładnie tłoczek bo sprężynkę rozciągnąłem. Dalej grzechocze przy zapalaniu i za drugim razem pali jak zimny jest. Tego czarnego filterka z siateczką nie mam, może się nic nie stanie. Jutro wymieniam KZFR na nowe zobaczymy jaki będzie efekt.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Temat trochę ucichł, ale napisze moje spostrzeżenia. Kupiłem meganka w marcu 2014r z komisu Reno przy salonie w Luksemburgu, przebieg 165tys, na osłonie silnika napisane rozrząd zmieniony przy 121tys w 2011r, rozebrałem obudowę rozrządu i fakt, wszystkie graty z 10/11r. Minęło trochę lat więc wymieniłem tydzień temu rozrząd, wyszło na oryginałach 635zł, pasek chyba gates, rolka gates, napinacz INA, pompa DOLZ, pasek wielorowkowy gates, wariator Delphi, zresztą nikt inny go nie robi. Osiągi auta bez zmian, stoperem 9.7 do setki jak było tak jest, wydaje mi się, że silnik ciszej pracuje, ale to może dlatego, że też olej zmieniłem w tej robocie, miał 12tys. Stare koło po przebiegu ok 60tys sprzedałem, chodziło jak nowe, żadnych objawów nieprawidłowości działania. Olej zmieniałem co 10tys i tylko ELF 5w40, dziwne ,że nie było z tym żadnych problemów

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To i ja odgrzebię kotleta, bo też mam problemy i nie wiem czy dotyczą one KFZR. W innym temacie pisałem:

Jakiś czas temu wymieniłem elektrozawór zmiennych faz rozrządu i może z miesiąc był spokój, ale problem terkotania po odpaleniu powrócił (auto gaśnie zwykle wtedy i odpala za drugim razem - zawsze).

Standardowo czasami po nocy, a czasami jak przejadę krótki dystans, że silnik się nie dogrzeje, to nie odpala za pierwszym razem.

Przy pierwszych próbach po wymianie tego ustrojstwa nie było słychać terkotania przy gaśnięciu, a teraz znów się zaczyna.

Czy to może jeszcze być związane z czujnikiem położenia wału albo temperatury?

Dziś natomiast zdarzyło się po raz drugi, że auto odpaliło, ale słychać było terkotanie/stuki/spadek obrotów, ale po kilku sekundach wszystko ustało no i silnik nie zgasł. Innych objawów nie mam. Myślicie, że to sprawka KZFR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oleju raczej mi nie ubywa - chodź rzadko zaglądam na bagnet - zwykle sprawdzam po odpaleniu auta ile pokazuje czujnik - nie wiem jaki on tam ma margines błedu, ale zawsze jest niby full.

 

Dodano: 14 maj 2016 - 16:34

A jeszcze pytanie takie czy jak rozrząd był robiony przy 192 tyś. a auto ma aktualnie 216 tyś. to czy istnieje taka opcja żeby wymienić samo koło bez ruszania rozrządu?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

 

Ja swoje KZFR wymieniałem wraz z rozrządem na jesieni 2015r. na oryginałach wszystkie części. Od 2 tygodni terkot przy odpalaniu - za trzecim pali. Przejechałem może ze 2000 km bo auto po mieście głównie jeździ. Ach brak słów. Może ten elektrozawór musze lunąć i olej chociaż mam full, ale tak czy owak głupia sprawa, żeby po tak małych przebiegach występował taki efekt. Ewidentnie fabryczna usterka silnika, na postoju olej ścieka, a potem koło niedosmarowane i z czasem zaczyna dawać "głos" no ale nic z tym się nie da zrobić, jest jak jest - wymiana załatwia problem na kilkanaście tys km jak dobrze pójdzie - zależy od użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich,

Piszę ten post po przeczytaniu całego tematu i wielu innych. Nabyłem Meg II 1.6 16v około miesiąc temu.

Przez miesiąc wszystko było super. Auto po wymianie filtrów i oleju. Rozrząd był wymieniany jakieś 20kkm temu, bez KZFR. Wczoraj podczas odpalania nagle zazgrzytał i zgasł. Odpalił za chyba 3 razem. Nie było to pierwsze odpalenie po nocy, tylko któreś z kolei po wyjściu z pracy. Potem spokój. Dzisiaj doszła do tego jeszcze jedna kwestia. Podczas jazdy, kiedy wciskałem sprzęgło celem zmiany biegu obroty spadału do zera. Po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzęgła samochód ożywał. Zatrzymałem się na chwilę. Zgasiłem go i próbowałem jeszcze raz odpalić. Zapalał ładnie, ale pochwili gasł. Bez zgrzytów. Tuż po 2 czy 3 zapaleniu trochę go wkręciłem i się uspokoił. Objawy się już nie pojawiły. Cały czas mam wrażenie, że obroty sa trochę niestabilne, tzn. podczas jazdy trochę jakby falują, ale na prawdę bardzo delikatnie. Czujnik zmiennych faz ( czy jak to ustrojstwo się nazywa) był zmieniany tuż przed kupnem. Przez miesiąc od kupna zrobiłem około 1000km. Grzechotka pojawiła się tylko raz. Jeśli chodzi o moc to mam wrażenie, że raz jest jej więcej a raz trochę mniej. Czy to jest problem z tym sławnym kołem czy może coś innego? Czy spadanie obrotów po wciśnięciu sprzęgła ma z KZFR coś wspólnego?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć

Chciałbym spytać czy ktoś z was kupował może koło zmiennych faz w Internecie? Pytam bo na Allegro znalazłem takie aukcje i nie wiem co o tym sądzić?

Pytałem mojego mechanika i koszt wymiany rozrządu pompy i koła ocenił na około 1500zł. (500 koło 500 pozostałe części + robota). Tutaj ktoś za komplet chce troszkę ponad 500. Z reguły jestem ostrożny gdy słyszę o okazjach, ale nie chciałbym też przepłacać. Gdyby ktoś miał jakieś doświadczenia w tym zakresie i podzielił się nimi byłbym wdzięczny.

Mój odnośnik

Mój odnośnik2

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!