Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę drogo Cię policzył. Kup części swoje, do tego płyn do chłodnicy (trochę wyleci - wymień już cały będziesz miał spokój na parę lat) i olej (niech nowe kółko śmiga na świeżym oleju).

Ja brałem stąd: http://allegro.pl/rozrzad-pompa-kolo-zmiennych-faz-renault-1-6-16v-i6814488547.html (Nalatane mam już na tym rozrządzie 60k) i za całą operację + wymiana poduszki silnika zapłaciłem we Wrocławiu - 1200 zł. (Rozrząd + olej + filtr oleju + płyn do chłodnicy + łapa silnika). Robocizna 350 zł.

Ps W drugiej aukcji masz bez pompy wody.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i posypało mi się koło.... Po odpaleniu silnika (zimnego) chodzi jak disel i gaśnie, dopiero po drugim, trzecim odpaleniu zapala normalnie. Teraz pytanie gdzie kupić (pewne) koło i co jeszcze będzie do tego mi potrzebne. Co teraz z rozrządem ? Mam nowy rozrząd na którym może max 4-5tyś przejechałem. Megan II 04r 1.6 16v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od czasu jak kupiłem Megankę tj. od kwietnia br. roku, dwa razy odezwało się KZFR raz właśnie w kwietniu i drugi raz na początku października. Rozrząd był wymieniany 1,5 roku temu tj. jakieś 10 tys km niestety bez koła. Dzisiaj przy odpalaniu temp. około -1 zauważyłem że po odpaleniu auto od razu spadło z obrotów na około 600 i dopiero wskoczyło na 1000. Czy to normalny objaw w Megance czy też coś związane z KZFR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pytanie za 1000 punktów, jak mam Megane III 1.6 74 KW to mam już to zakichane koło faz rozrządu?  Kupiłem z 110 tys przebiegu z 2011 roku wersje, (400 rozrząd + 500 pompa wody+500 kzfr+400 robocizna).... sheet...to koło trzeba robić? pytam czy przykładowo jak nie zrobię bo nic się nie dzieje to przy awarii wymianiam tylko to czy cały rozrząd na nowo? nie znam się na tym

Edytowane przez starsky86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZFR jest na pasku rozrządu, a że nie powinno się dwa razy naciągać tego samego paska to niestety. Zresztą tak czy inaczej wymiana KZFR to robota identyczna, jak przy wymianie rozrządu, możesz ewentualnie oszczędzić na pompie wody, jeśli koło padnie jakoś krótko po robieniu kompletu rozrządu. Tak swoją drogą to skąd taka cena?? Pełny zestaw rozrządu z pompą i KZFR kupisz za ~6-7 stówek.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gady liczą w okolicy.. Wyczytałem, że moja akurat tego nie ma 1.6 101 KM K4M 848, nie mam elektrozaworu przy wlewie... Wystraszył mnie mechanik, dziwne bo podawałem mu VIN, może się coś pomylił... Najlepiej to rowerem jeździć się już przekonałem.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pacjent Meganka 2 coupe 1.6 k4m 760 / 113 km.

Cały rozrząd + pompa + kzfr wczoraj zostały wymienione.

Jeździ na pb + instalacji lpg zamontowanej pół roku temu która jest bardzo wysokiej jakości.

Co robić, aby wydłużyć życie kzfr?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroluję, stosuję elf 5w40 a już czeka zmiana na motul 5w40 x-cess 810. Olej wymieniam co 10 tyś km. Zacznę zwracać uwagę na zimny silnik, jak kwestia z odpalaniem? Mam na myśli czy odpalanie od razu zamiast czekać aż wskazówki znikną może mieć jakiś wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!