Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

Renault Polska zgadza się na pokrycie 50%kosztów naprawy koła zmiennych faz rozrządu. Czyli uznaje swój błąd, choć płaci tylko połowę.

Renault Polska z wiadomych powodów nie chce uznać tej wady za fabryczną.

Zgłaszam sprawę do Miejskiego Rzecznika PRaw Konsumenta w Warszawie.

I w związku z tym mam prośbę. Jeśli macie taki sam problem (koło zmiennych faz rozrządu, terkotanie przy odpalaniu i zamulenie silnika) - piszcie do mnie. Będzie mi łatwiej walczyć z Renault Polska, mając poparcie innych użytkowników.

wielkie dzięki.

[email protected].

Możemy ustalić wspólną strategię walki z nimi. wiem od ludzi wysoko postawionych w RENAULT, że przyznanie się do tego błędu będzie ich kosztować miliony euro. wolą po cichu się przyznać i partycypować w kosztach.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Na razie bez odzewu. Tylko matinello odpowiedzial.

Wiec wyglada na to, ze sam musze sie z tym zmierzyc...

 

Tyle postow przeczytalem na temat zepsutego kola zmiennych faz rozrzadu i nagle sie okazuje, ze u wszystkich dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE DRAKA!!! PRAWDZIWE OBLICZE RENAULT POLSKA

 

Jestem po kolejnej rozmowie z Biurem Obsługi Klienta RP.

Chcialem na papierze oswiadczenie od nich, ze wspolfinansuja moja naprawe w 50%.

Nie ma takiej mozliwosci!!! Oni mi tego nie dadza i serwis tez mi tego nie da. Czyli co? ANI SLADU! Wszystko zalatwione po cichu, zeby UOKIK się nie miał czego czepnąć.

No i sie zaczęło.

 

Jakaś mało przyjemna niewiasta z RP przez pól godziny nie potrafiła mi wytłumaczyć, jakim cudem RP chce sfinansować naprawe mojego KZFR, skoro auto jest juz 4 lata po gwarancji. Nie potrafila mi tez wytlumaczyc, dlaczego to sie psuje tak czesto w tych modelach,a w moim po 35 tysiacach kilometrow.

 

I UWAGA!!!

 

To, ze finansuja w połowie moja naprawe to nie uznanie winy, reklamacji.

To jest prezent od Renault, ktore dba o swoich klientow.

PREZENT!!! ROZUMIECIE TO???

Taki "gest handlowy". Dokladnie tak oni to nazywają.

 

Rozmowa potoczyla się dość nieprzjemnie, moze dlatego, ze nieskromnie stwierdze, ze jestem nieco bardziej inteligentny niz ta pani i zapedzilem ja kilka razy w kozi rog.

Dwa razy nieopatrznie uzyla slowa "zalagodzić sytuację"

 

Nastepnie po chamsku stwierdzila, ze "darowanemu koniowi sie w zeby nie zaglada i jak mi sie nie podoba to oni nie beda za to placic.

Pytan bylo wiele,ale na zadne nie udzielila logicznej odpowiedzi.

 

ALE!! Jakież było moje zdziwienie, gdy po powrocie do domu odebralem maila od niej, ze Renault Polska nie bedzie partycypowac w kosztach. WCOFALI SIĘ!!!!!

OBRAZA MAJESTATU.

 

Zadarła kobita dość nieszczęśliwie, bo się szczęśliwym dla mnie zbiegiem okoliczności okazało, że mój szef - Francuz - przyjażni się z prezesem Renault Polska.....

Co nie zmienia faktu, że usiłują zrobic nas w balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co myslisz,ze Twoj szef poswieci swoja przyjazn dla swojego pracownika?Coz za entuzjazm <ok> ewentualnie dostaniesz znowu maila z RP,ze zgodzili sie po przemysleniach partycypowac w kosztach w ramach gestu handlowego.Moj kolega walczyl z RP w sprawie zabkowania tylnej osi w swoim sceniku za ponad 100000zl przez pol roku,przy pomocy kancelarii adwokackiej.Skonczylo sie na 60%.Zycze powodzenia i mam nadzieje,ze masz na tyle czasu i samozaparcia i przetrzesz sciezke dla innych kolegow z 1.6 i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak uwazam.

W przeciwienstwie do Ciebie nie naleze do ludzi, ktorzy zyja wg asady, ze jak cos ma sie nie udac to na pewno sie nie uda.

Ale dziekuje za wymuszony doping. Doceniam, anyway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NRJ, w 100% popieram twoją akcję......

tylko należy pamiętać że w Polskim sądownictwie nie ma paradoksów czyli ty możesz wygrać rozprawę i ci pokryją koszta ale np 2 kolega ją przegra nawet przy tym samym składem sędziowskim.

Przede wszystkim ja chciałbym się dowiedzieć czy wymiana tej części całkowicie usuwa problem i czy po tych następnych 35 tyś nie siądzie ta sama cześć. Jeśli tak jest to ewidentny dowód na to że te koła na pierwszym montażu, były wadliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ok>

Wiem o tym.

Ale ja nie zamierzam walczyc z nimi w sądzie. Jest wiele innych sposobow. Sąd jest ostatecznością. Zauważ, że oni nie zostawiają żadnego śladu przyznania się do winy. Źadnych dokumentow....

Widzisz...to nie chodzi o to, ze jestem pieniaczem. Moze gdyby ta dziunia nie obeszla sie ze mna tak lekcewazaco tez łyknąłbym to 50% jak gęś kluski. Ale to nie fair wobec klientow, którzy im zaufali (ponizej załączam obłudne pismo od niej).

Mnie stac na naprawę. Pomyśl, ilu nie stać, a muszą bulić kasę, bo nie wiedzą, że jest możliwość współfinansownia przez RP.

Renault zarabia na tym cwaniactwie miliony euro, ktore musiałby zapłacić, gdyby oficjalnie wyszło na jaw, że silniki mają wadę.

Ewidentnie więc usiłowali mi zamknąć gębę, tylko się nie dałem. Pomijam tutaj kwestie większości ASO, ktore oszukują jak tylko się da.

Myśle, że kontrola UOKIK-u w Renault Polska może wyjść nam tylko na dobre

 

A poniżej owe pismo. Szczyt bezczelności:

 

Szanowny Panie,

 

W odpowiedzi na Pana e-mail, dotyczący usterki koła zmiennych faz rozrządu w samochodzie Renault Megane o numerze nadwozia VF1......., niniejszym przedstawiamy stanowisko Renault Polska.

 

Uprzejmie informujemy, iż Gwarancja Producenta z tytułu wystąpienia ewentualnych wad materiałowych, montażowych, fabrycznych wygasła na przedmiotowy samochód w dniu ....

Producent samochodu nie określa zaś maksymalnej żywotności podzespołów.

Zaleca jedynie wymianę niektórych z nich do maksymalnego, nieprzekraczalnego przebiegu bądź wieku, tak jak w przypadku pasków napędowych, których wymiana powinna nastąpić w samochodzie 5 letnim bez względu na jego przebieg, o ile Serwis nie zaleci ich wcześniejszej wymiany ze względu na eksploatacje.

 

Renault Polska jako Generalny Importer samochodów osobowych Renault, mając na uwadze dobro Klienta i zaufanie jakim obdarzył nasza markę, stara się jeszcze długo po upływie gwarancji współpracować z Klientami, interesując się ogólną eksploatacja i usterkami, które zostały potwierdzone przez Autoryzowany Serwis Renault.

W drodze indywidualnej analizy technicznej problemu jak i stopnia lojalności Klienta, czynimy także często starania zmierzające do uzyskania zadowolenia z marki Renault.

 

W świetle powyżej przedstawionych argumentów, z przykrością jednak informujemy, iż Renault Polska nie znajduje podstaw partycypowania w kosztach napraw przedmiotowego samochodu.

 

 

Z poważaniem,

.........

Dział Kontaktów z Klientami

 

 

Renault Polska sp. z o.o.

ul. Marynarska 13

02-674 Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

użytkowniczki i użytkownicy MII 1.6 16v którzy mieli bądź mają problem z KZFR odpowiedzcie na apel NRJ jak ma możliwości to może akurat coś uda się wywalczyć

pozdrawiam wszystkich <ok>

ps. przecież to nic nie kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NRJ, zle mnie odebrales.Ja tez mialem taka mala droge przez meke.Dotyczylo to przednich tarcz i klockow po wymianie.Po ok.1000km zaczely mi wibrowac i Aso a pozniej RP wilo sie jak piskorz i otrzymywalem jedna odpowiedz:wina uzytkownika,gorace tarcze kaluza,stara spiewka.Przypadkiem,w calkiem innej sprawie bylem w Renault Baden (austria) i wymienili mi wszystko na nowe.Stwierdzili:renault polska,renault austria to jest po prostu Renault.Odkserowali polska fakture i po temacie.Walczylem z tym dobre 3 mce,dlatego Cie podziwiam i zycze naprawde sukcesu.Trzymam kciuki <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Pewnie zle Cie odebralem. Bylo minelo <ok>

 

Dzieki anyway. Naorawde mocno wierze, ze sie uda. Uruchomilem potezna machine. I latwo nie odpuszcze, ale bez WASZEJ pomocy sila razenia bedzie mniejsza.

W koncu ONI istnieja dzieki NAM.

 

Wystarczy kilka osob, ktore skarza sie na to samo, czyli KZFR w Megane 1.6 16V

 

DLATEGO PONAWIAM APEL. ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz o akcji do gazet motoryzacyjnych, na pewno zamieszczą chociaż krótką informację - większy zasięg, naprawdę dużo ludzi nie wie jeszcze o forum <ok> Być może zainteresuje ich to na tyle, że będą mogli pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!