Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


Myślałem że ciągłe inwestycje zakończą problemy jednak pojawił się kolejny a mianowicie brak stopu w kloszach, trzeci stop środkowy oczywiście jest.

Objawy: 

-brak stopu w kloszach
-tylne pozycyjne po wciśnięciu hamulca palą się trochę mocniej

 

Co sprawdzone:

-bezpiecznik pod kierownicą OK (trzeci stop świeci)

-lewa i prawa lampa popodginane styki we wtyczkach, przetarte i psiknięte contact sprayem

-lewa lampa, wtyk z trzema przewodami (czarny, biały, biały), na czarnym jest masa i ma przejście do karoserii bez zakłóceń, biały styk do wstecznego ma zasilanie, biały środkowy styk do stopu nie ma prądu

-wtyki nie były nigdy naprawiane, w dobrym stanie jak i cała instalacja, nie są zasniedziałe

 

Po zabawie rozbierania wtyczek i złożeniu przed chwilą zauwazyłem, że podczas zamykania samochodu, mruga lewy kierunkowskaz z pozycją. Z prawej strony mruga pozycja.

 

Co zrobiłem nie tak, gdzie szukać przyczyny. Na płytce z żarówkami szukać śmieci które mogą robić zwarcie? Gdzie szukać złączki w wiązce, żeby odnaleźć źródło prądu do wtyku STOPu bo udało mi się wiązkę prześledzić do oparcia kanapy i tam mi ucieka w dół auta.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo na 99% problem z masą. Odkręć wszystkie masy z tyłu, przeczyść, przesmaruj wazelina techniczną i przykręć. Wg. mnie pomoże. Tutaj masz rozmieszczenie mas w kombi - nie napisałeś jaką masz wersję - (skróty MZ, MAQ), ale  w innych modelach masy są podobnie: S23.pdf  S24.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mimo że w HB masy są łatwo dostępne przy łapach praktycznie Rio sa w idealnym stanie. Niemniej jednak przeczyscilem i dalej nic. Dziwnym trafem nie działa już i trzeci stop a rano jeszcze był. Gdzie szukać źródła prądu po skrzynce bezpiecznikow? Styk stopu w kloszu daje 0.22v po wciśnięciu hamulca więc jest zwarcie do masy Ale gdzie tego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładzinę tylko będziesz mógł odchylić. Zależy ile wnętrza zdemontujesz. I uważaj na kostkę od fotela kierowcy (jest zaraz pod wykładziną). Rozpina się ją przesuwając z boku kostki zakładkę.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchylilem. Dwie wtyczki. Jedna ma kilka przewodów a druga praktycznie cały wtyk. Niestety czyszczenie ich nie pomogło. Nie było nic zasniedzialego. Dalej hamuje pozycja i trzeci stop nie działa

Idac dalej zdemontowalem bezpieczniki i UCH jednak wtyki czyste, żadnych oznak problemów, pcb w uch czyste. Nie mam pomysłu. Czy szukać jakiegoś zwarcia między wtykiem lampy a tym pod fotelem czy raczej światła zasilane są pod maską Tak jak przednie i tam należy szukać stopionej wtyczki w której zwiera stop do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kostkę R2 i sprawdź czy na pinach od świateł i stopu masz normalne napięcie (na zdjęciu kostka R2 z opisem niektórych pinów). Jak nie masz napięcia to stop jest zasilany ze swojego przekaźnika (pod deska rzozdzielczą), a światła pozycyjne tylne z modułu UPC pod maską. W dziale pliki masz schematy elektryczne.

 

R2 złacze R2.png

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony skrzynki naa zlafzuu r2 mam ok, przy wlaczonej pozycji, 12v na pinie 9. Na 10 0v i na 11 od stopu 0v. Jak wcisne hamulec i zgasze swiiatla, wszystko sie zzeruje pozza 11 od swiatel gdzie sie pojawia 12v. We wtyczce meskkiej prowadzacejj kable to bagaznika mam ciekawostke. Mysle ze dobrze kombinuje ze stop jest na zarowce dwuwloknowej tejj samej co pozycja? Jesli tak to na pomaranczowym przewodzie ktory pasuje mi do pinu 11 w R2 jest przejscie do gniazda w bagaazniku ale tez na pinach 9 i 10 w R2 jest to samo przejście. Kabble zgnily w progu i zwarly siie trzy czyy cos zle mierze.

REGULAMIN

Najpierw przeczytaj i popraw teks zgodnie z pkt. 5.6 (literki pl) i 5.7 regulaminu. Ciężko coś zrozumieć - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mireczek01 Świadom możliwego opierdzielu za PL znaki pisałem na szybko z telefonu brudnymi łapami ale nie sprawdziłem tekstu w związku z czym takie cuda pojawiły się w tekście. Przepraszam za bajzel w wątku i czuję potrzebę finalnego komentarza. Chyba wstyd związany z bezgranicznym zaufaniem do diagnosty nie pozwolił mi tu odpisać od razu. Po Twoich rzeczowych i bardzo pomocnych postach, doszedłem do wniosku, że diagnosta źle zerknął i szukałem zaginionego stopu który cały czas tam był. Jak się zorientowałem, że wykonuję bezsensowną robotę? Hamulce sprawdzam dosyć często w ciemności od auta/autobusu za mną, czy są i czy na pewno trzy. Zaskoczył mnie zatem fakt, że na przeglądzie nie było. DOpiero podczas czyszczenia płytek lamp (po czyszczeniu i sprawdzaniu złącz lamp, złącz pod fotelem) zastanowiłem się, że przecież po to pozycyjne mają drugi żarnik, żeby świecić stopem.
Oczywiście zatem stop działa a w efekcie moich rozbiórek, zgubiłem trzeci stop. Może jeszcze przed zimą się nim zajmę.
Bardzo dziękuję mireczek01 za szybką reakcję, stojąc przy aucie wiedziałem, że mogę liczyć na Twoją szybką pomoc. Inaczej musiałbym wertować godzinami materiały z działu download.
Myślę, że mimo wszystko ten wątek może być pomocny dla potomnych w kwestii lokalizacji, sposobu dotarcia i pinologii złączy pod fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!