Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat Wykonaj Przegląd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj w trakcie jazdy wyświetlił mi się komunikat "Wykonaj Przegląd". Silnik 1,5 dci 110 KM FAP.

Temat o tyle dziwny, że przejechane od wymiany oleju mam ok. 13 tys. km i 6 mies.  Komunikaty mam ustawione na 30 000 km/24 mies, przebieg ok. 96 tys. km.

W trakcie jazdy najpierw pojawił się komunikat o przeglądzie za 1500 km, następnie na odcinku kilkudziesięciu km w trasie Zwardoń - Zakopane (po górach) zmniejszał się przebieg do przeglądu i w końcu wyświetlił się  komunikat "wykonaj przegląd". Dziwne o tyle, że skasowałem inspekcję serwisową i zaczął normalnie odliczać km do przeglądu, przejechałem jeszcze ok. 200 km i na razie odlicza normalnie. Czym mogło być to spowodowane, olej wymienię, ale niepokoi mnie ta sytuacja. Generalnie więcej niż połowę przebiegu wykonane było na autostradzie/drodzeekspresowej z umiarkowaną prędkością 100-120 km/h,  auto nie jest ekstremalnie eksploatowane, ten odcinek po górach był wyjątkowy , raczej jeżdżę nim po równym terenie bez forsowania go z umiarkowanymi prędkościami.

Czy są w tym silniku jakieś czujniki zużycia oleju, czy tylko na podstawie prędkości i obrotów silnika dobiera wymianę oleju.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odlicza 2 dystanse i czasy. Jeden do wymiany oleju, drugi do przeglądu okresowego. Może w SIII jest tak samo i podczas wymiany oleju zresetował się tylko jeden licznik lub nie zresetował się w ogóle? Sprawdź na włączonym zapłonie szczegóły zakładki "odstęp do przeglądu" (czy jakoś tak).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem, czy to nie jest jakiś przegląd okresowy, a nie olejowy, ale dlaczego się tak zaczął skracać w trakcie jazdy?

SIII ma jakiś większy przegląd zapisany w inspekcji w okolicy 95 tys. km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądy w SCIII masz co 30 kkm. Przynajmniej tak mówi oficjalna instrukcja.

U siebie regularnie wymieniam olej i filtry co 10 kkm i kasuję "przegląd" chociaż nie wyrzuca jeszcze komunikatu.

Pomiędzy 120 kkm (odkąd kupiłem), a 182 kkm (do dziś) nie było anomalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mi tak zrobił już drugi raz. Po raz pierwszy miesiąc od zakupu rok temu, w tym roku 4 miesiące od wymiany oleju i 3 miesiące od przeglądu. Tłumaczyli mi że oblicza ilości włączeń silnika (jazda miejska itp) i wg tego kwalifikuje olej do wymiany. Ja w wymieniam mniej więcej co 15-20000 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pizza napisał:

Tłumaczyli mi że oblicza ilości włączeń silnika (jazda miejska itp) i wg tego kwalifikuje olej do wymiany.

Ciekawe jak ma się do tego system start-stop. Używacie go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odruch że jak odpalam to od razu lewa ręka do wyłącznika ;) Póki mam samochód w leasingu z taką umową jak mam nie robię podchodów czy da się to ustrojstwo wyłączyć. Próbowałem trochę z tym jeździć ale za bardzo mnie wkurzało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zliczanie włączenia i wyłączenia silnika u mnie raczej odpada, większość tras jest na odcinku 25 km, do tego na to 13 tys. km wchodzi jeden dłuższy wyjazd łącznie ponad 2,5 tys km, a do tego to ostatnie zmniejszenie dystansu nastąpiło na odcinku kilkudziesięciu km, gdzie chyba raz silnik był odpalany.  Poprzednio nie miałem takich anomalii, minimalnie się różnił przebieg odliczany przez komputer do wymiany oleju od przejechanych km, ale to była korekta kilku procent, a nie jak tu zamiast 30 kkm odliczył 13 kkm. Do tego auto nie jest przesadnie ciężko eksploatowane, raczej lekka trasa obroty 1,8 - 2,5 tys. Spalanie podane przez komputer to 5,4-5,6 l/100 km, rzeczywiste 5,0-5,4 l/100 km, to też potwierdza, że auto nie jest katowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!