Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

mbialy    0

Witam,

Tydzień temu wymienilem klocki i tarcze przód w Mégane 3 grandtour 2013 (brembo)

Wymieniłem i wyjechalem na wakacje...  Po przejechaniu 500km zaczął się problem- w lewym kole stuka cos jak wsciekle . Po naciśnięciu hamulca przestaje, wiec obstawiam klocki... Sprężyna jest, wszystko niby na swoim miejscu i sztywno się trzyma a stuka. przejechałem tak 900 km ale doprowadza mnie to do szału. Jakieś pomysły co sprawdzić, poprawić? Obstawialbym zle wykonane klocki, ale wtedy sytuacja dotyczyła by obu kol. A tak to brak mi pomysłu. W najgorszym wypadku będę szukać lokalnego mechanika, ale na południu Europy jest z nimi różnie :>

pbet    9
Posted (edited)

Jeden klocek też może być wadliwy. To głośne stukanie czy raczej ciche cykanie? Czy słychać wzrost częstotliwości wraz z wzrostem prędkości? Jak pokręcisz kołami przy uniesionym przodzie to też słychać? Może zacisk/tłoczek nie obija i klocek odbija się o tarczę? 

Edited by pbet

mireczek01    55
1 godzinę temu, mbialy napisał:

Sprężyna jest,

Miałem podobnie - może u Ciebie to jest powód - założyłem nową sprężynę w komplecie z klockami (TRW albo Ferodo teraz nie pamiętam) i niestety nie dociskała klocków. Stukały jak się po prostu jechało na nierównościach. Hamowanie uciszało stukanie. Przeprosiłem stare sprężyny (na szczęście nie wyrzuciłem) i od razu cisza. Zanim wymieniłem sprężynę próbowałem ją giąć, ale nic nie dawało.

Testral    6
Posted (edited)

U mnie w poprzednim samochodzie też stukał jeden klocek, po wymianie na nowe i przyczyną była właśnie ta sprężynka dociskająca. Podjechałem do mechanika i ją po prostu mocniej dogiął, czy tam coś. I po problemie.

Edited by Testral

mbialy    0

Na 90% to ta sprężyna dociskająca... Ściągnąłem ją, próbowałem dociskać, ale niewiele to pomogło (jakoś tak dziwnie wygięta jest- nieco inaczej niż ta z prawej)

Na takiej w miare równej drodze i przy większych prędkościach słychać takie cykanie, ale na dużych nierównościach tłucze się jako cholera. Jak ruszałem całym zaciskiem po zdjęciu sprężyny to właśnie taki metaliczny odgłos był.

Jeszcze w poniedziałek popróbuję a jeżeli nie pomoże to będę szukać tego mechanika. No albo wrócę tak jak jest.... , ale  mogę się nerwicy nabawić od tego hałasu :>

Edited by mbialy